Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +24 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 18. jūnijs
Madis, Alberts

15. oktobris, 2022

Informatīvās telpas apdraudējumi = demokrātijas apdraudējumi © DIENA

Karš Ukrainā jo spilgti atklāj mūsu laika tendences informatīvajā telpā. Ja tā var teikt, fiziski karš notiek konkrētā teritorijā, taču informatīvajā telpā – visā pasaulē. Un, ņemot vērā, ka par vienu no būtiskākajiem informācijas avotiem (un dominējošo jaunākajai paaudzei) ir kļuvuši interneta brīvās saziņas rīki, par kuru satura patiesumu neviens neatbild, tie šajā situācijā plaši tiek izmantoti arī viltus ziņu izplatīšanai un propagandai, kā varam pārliecināties katru dienu. Sekas – cilvēku viedokļi par norisēm, to cēloņiem lielā mērā ir balstīti uz nepatiesu informāciju. Visspilgtāk to redzam tā dēvēto krievvalodīgo attieksmē pret notikumiem Ukrainā. Un tā ir problēma, kurai ļoti liela uzmanība būtu pievēršama gan no demokrātijas apdraudējumu, gan ētikas un mediju darbības kapacitātes viedokļa.

Piedzīvojumiem bagāta mācību klase © DIENA

Ar mērķi izglītot jauniešus par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu jau sesto gadu AS Latvijas valsts meži aicina 6. klašu skolēnus doties izzinošos pārgājienos – LVM Meža ekspedīcijās.

34 stundas drauga iegūšanai © DIENA

Pēc iepazīšanās ar jaunu cilvēku pietiek veltīt viņam 11 tikšanos pa trim stundām, lai izveidotos spēcīga emocionālā saikne.

Mūzika laika galam. Trio Fabel aicina uz kamermūzikas koncertiem Latvijā © DIENA

Trio Fabel – Lielās mūzikas balvas laureāte, klarnetiste Anna Gāgane, čellists, Briseles filharmonijas orķestra čellu koncertmeistars Kristaps Bergs, un pašlaik Vācijā dzīvojošā pianiste Linda Leine – kopā ar vijolnieci Paulu Šūmani satiekas Latvijā, lai trijos koncertos Music for the End of Time atskaņotu Pētera Vaska un Olivjē Mesiāna mūziku, kā arī Krista Auznieka īpaši trio radīto jaundarbu Description without Place.

Ar stāstu ausī © DIENA

Kas ir podkāsti jeb raidieraksti, uzzinājām jau pirms pāris desmitgadēm, bet tieši pandēmijas gados tie ieguva neredzētu uzrāvienu un popularitāti. Cilvēku paradumi tagad lēnām atgriežas pie agrākās normalitātes… Kurp virzīsies podkāsti?

Pārziemosim © DIENA

Nolēmu rakstīt tikai labas lietas. Ikdienas ziņu fons ir diezgan satraucošs, tāpēc gribēju jums pastāstīt, kādā veidā gūt dvēseles mieru, viscaur labu garastāvokli un spēju ar gaišu skatu raudzīties rītdienā

Sildāmies ēdot © DIENA

Ēdieni tiem, kuri, ekonomējot rēķinus, taupa gan uz apkuri, gan dārgiem produktiem.
Reklāmraksts

Airsoft - interesanti fakti un cita noderīga informācija

Airsoft ir gan izklaides, gan sporta veids, ar ko cilvēki nodarbojas amatieru un pat profesionālā līmenī, piedaloties dažāda mēroga sacensībās. Kā attīstās airsoft Latvijā un pasaulē? Lasi tālāk un uzzini plašāk! Raksta tapšanā piedalījās airsoft veikals un aktīvās atpūtas centrs “GUNSnLASERS”.

Nevar dzīvot tikai ziņās © DIENA

Ukraiņu režisore Larisa Semirozumenko (48) par zudušajām ilūzijām, Suņa māju un par to, ka Rīgā krievu valodu dzird vairāk nekā Kijivā.

Kalendārs

Oktobris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6