Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

1. jūlijs

Provizoriskie rezultāti: Krievijā atbalstīti grozījumi konstitūcijā(22)

Krievijā nedēļu ilgušajā tautas nobalsošanā vairākums dalībnieku atbalstījuši konstitūcijas grozījumus, kas ļaus prezidentam Vladimiram Putinam kandidēt vēl uz diviem termiņiem valsts galvas amatā un palikt pie varas līdz 2036.gadam, liecina provizoriskie rezultāti.

Mākslinieka 125. jubilejas gadā laists klajā izdevums Uga Skulme. Raksti. 1921–1940

Gleznotāja, kritiķa, mākslas vēsturnieka un pedagoga Ugas Skulmes (1895–1963) kritiskie raksti izdoti 14 burtnīcās, tie sakārtoti hronoloģiskā secībā, sākot ar 1921. un noslēdzot ar 1940. gadu. Rakstus papildina ilustratīvā burtnīca, kas sniedz iespēju mūsdienu lasītājam apskatīt gan izdevumus, kuros Skulme publicējās, gan mākslas darbus, par kuriem rakstīja. Izdevuma sastādītāja – Astrīde Skulme, māksliniece – Zane Ernštreite, informēja apgāda Neputns pārstāvji.

Viesnīca Radisson Blu Elizabete Hotel atsāk darbu

Viesnīca Radisson Blu Elizabete Hotel šodien atkal ver durvis klientiem un pēc īslaicīgas slēgšanas atsāk darbu, aģentūru LETA informēja Radisson Blu parstāve Dace Podkalne.

Filmas.lv Jāņu tiešsaistes festivālā visvairāk skatīta filma Blakus

Nacionālā Kino centra organizētie portāla filmas.lv tiešsaistes festivāli Latvijas filmas pasaulē kļūst arvien populārāki – šogad Jāņu laikā piecās dienās portālu apmeklējuši gandrīz 15 000 skatītāji, 10 festivāla filmu kopējais skatīšanās laiks sasniedzis 366 diennaktis. Vairākas no festivāla programmas filmām paliek portālā filmas.lv un joprojām skatāmas Latvijas teritorijā, informēja NKC pārstāvji.

Bērnu slimnīcas ārstam apstiprināta Covid-19 saslimšana(5)

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Neatliekamās medicīnas palīdzības un observācijas nodaļas (NMPON) ārstam apstiprināta Covid-19 saslimšana, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Una Grenevica.

Latvijā arī pērn bija augstākā HIV saslimstība ES valstu vidū(2)

Lai gan 2019.gadā Latvijā ir reģistrēts par 31 jaunu HIV gadījumu mazāk nekā gadu iepriekš, jau kopš 2016.gada Latvijā saglabājas augstākā HIV izplatība Eiropas Savienības valstu vidū, rēķinot pēc jaunatklāto HIV gadījumu skaita pret iedzīvotāju skaitu, liecina Baltijas HIV asociācijas pēc oficiālās statistikas veiktie aprēķini.

Izdots Māra Čaklā Rakstu 2. sējums

Māra Čaklā Rakstu 2. sējums nāk klajā dzejnieka 80. dzimšanas dienas gadā. Grāmatā apkopota dzejnieka brieduma gadu daiļrade: dzejoļu krājumi Sastrēgumstunda (1974), Cilvēks, uzarta zeme (1976), Strautuguns (1978), bērniem veltītais Minkuparks (1978) un eseju grāmata par literatūru un autoram tuviem dzejniekiem Saule rakstāmgaldā (1975). Grāmatu sastādījuši literatūrzinātnieki Dzidra Vārdaune un Jānis Oga, dizaina autors – Zigmunds Lapsa, informēja apgāda Mansards pārstāvji.

FOTO, VIDEO: Rīgas līča regates otrajā dienā jahtai lūzis masts

Otrdien aizvadīta Rīgas līča regates jeb Gulf of Riga Regatta (GoRR) otrā sacensību diena. Baltijas jūra sagaidīja burātājus ar stipriem laikapstākļiem – vēja vidējais ātrums bija ap 10-15 metriem sekundē un viļņu augstums brīžiem sasniedza pat divus metrus. Pie šādiem laikapstākļiem burātājiem bija jādemonstrē savas prasmes un sīvā konkurencē uzvaru izcīnīja tie, kam izdevās savaldīt vēju vislabāk, savukārt vienai flotes jahtai nolūza masts, vēsta organizatori.

Goda pilsonis © DIENA

Vieglatlēts Edgars Bergs piedalījies trijās paraolimpiskajās spēlēs, no tām atvedis četras godalgas un ticis atzīts par Saldus Goda pilsoni. "Saldū un pat Jelgavā uz ielas reti kurš nezina, kas es esmu," ar lepnumu saka atlēts, kurš pēdējos gados pārcietis divas muguras operācijas, tāpēc priecājas par Tokijas paraolimpisko spēļu pārcelšanu 12 mēnešus vēlāk.

Rīgas Domā sākas vasaras koncerti

Piektdien, 3. jūlijā, plkst. 19 Rīgas Domā izskanēs koncertprogramma Džeza noskaņās, ar kuru aizsāksies Rīgas Doma vasaras koncertu cikls, informēja Rīgas Doma mūzikas direktors Aigars Reinis.

Mierpilnas sajūtas Pierīgā. Festivāla Ārpus laika vasaras koncertus atklās Raimonds Pauls un Framest © DIENA

Tikai 28 kilometrus no Rīgas centra, nomaļus no maģistrālajiem ceļiem noslēpusies brīnišķīga vieta, kur iespējams pilnībā izbaudīt dabas mieru, – mākslinieciskais viesu nams kupolmājā Ārpus laika, kura saimniece ir Ilze Bērziņa. Šī ir četrus hektārus plaša mierpilnu sajūtu vieta mežā, Salaspils pagasta lauku teritorijā. Pats viesu nams ir unikāla liekto koka konstrukciju ēka ar terasi, un tam apkārt ir parks ar dīķiem. Savu darbību viesu nams uzsāka 2018. gada rudenī, un jau 2019. gada rudenī tur sākās koncerti.

Cer stiprināt Latvijas un Somijas sadarbību tūrismā © DIENA(4)

Sestdien, 27. jūnijā, pēc vairāk nekā četrus mēnešus ilga pārtraukuma Rīgas Pasažieru ostā atsākās regulāra kuģu satiksme. Igaunijas kuģniecības kompānijas a/s Tallink Grupp kuģis Silja Serenade, kas savu ceļu bija sācis 26. jūnijā no Helsinkiem, ieradās Rīgā un tajā pašā dienā no mūsu valsts galvaspilsētas devās uz Somijas galvaspilsētu.

airBaltic iepazīstina ar jauniem biļešu veidiem(1)

Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic sākusi piedāvāt jaunus biļešu veidus - pasažieri tagad var izvēlēties starp Green, Green Plus, Green Classic vai Biznesa klases biļetēm, portālu Diena.lv informē lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.

Jaunas koncertzāles būvniecība Rīgā: izaicinājumi un potenciālie ieguvumi © DIENA(9)

Latvijas valdības, kas lielākoties ir īslaicīgas un veidotas kā pikants daudzkrāsainu politisko partiju rasols, visbiežāk tiek kritizētas par pārāk lēnu, pārāk piesardzīgu un pārāk neveiklu lēmumu pieņemšanu un reformu īstenošanu. Tomēr ātra, izlēmīga un salīdzinoši efektīva valdības rīcība, apturot Covid-19 izplatību Latvijā un mazinot tā negatīvo ekonomisko ietekmi, ir vainagojusies panākumiem un iedrošinājusi valdības ministrus pieņemt tūlītējus lēmumus par to, kā vislabāk ieguldīt infrastruktūras investīciju fondu līdzekļus, kas nu ir pieejami, lai paātrinātu Latvijas ekonomikas atveseļošanu.

Jaunais vilks. Saruna ar LFF prezidenta amata kandidātu Vadimu Ļašenko © DIENA(6)

103 organizācijas biedru atbalsts no 137, iesniedzot pieteikumu uz kandidēšanu, ļauj diezgan droši prognozēt, ka par jauno Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidentu kļūs Vadims Ļašenko. Viņš bijis virslīgas komandas futbolists, septiņkārtējs valsts čempions telpu futbolā, tiesnesis, kluba viceprezidents un joprojām ir Latvijas Telpu futbola asociācijas prezidents. Intervijā Sporta Avīzei Ļašenko prognozē, ka Latvijas izlase jau drīzumā savas mājas spēles atkal aizvadīs Skonto stadionā.

Kalendārs

Jūlijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9