Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Adopcija

Petraviču nepatīkami pārsteidz institūciju un pašvaldību pretestība bērnu nonākšanai ģimeniskā vidē

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) ir nepatīkami pārsteigta par institūciju un pašvaldību pretestību bērnu nonākšanai ģimeniskā vidē, saucot to par "prātam neaptveramu situāciju". Ministre aģentūrai LETA norādīja, ka reģionālās vizītēs un tikšanās laikā ar audžuģimenēm viņai radies iespaids, ka situācija kļūst arvien bēdīgāka. Ministri tas īpaši satrauc, jo valsts iegulda vērā ņemamus finansiālus līdzekļus, lai veicinātu bērnu nonākšanu ģimenē, proti, nodrošina finansējumu, lai palielinātu audžuģimeņu, aizbildņu un adoptētāju skaitu.

Citāda adopcija jeb neiespējamais kļuvis iespējams

"Beidzot par prioritāti kļuvis bērns. No šodienas mainās adopcijas process – bērni un potenciālie vecāki varēs cits citu iepazīt satikšanās pasākumos," informēja atbalsta programmas Plecs stratēģiskais vadītājs Jānis Erts. Publicējam Jāņa Erta rakstu Citāda adopcija jeb neiespējamais kļuvis iespējams.

Uz ārzemēm bērnus adoptē retāk; būs vēl šķēršļi

Labklājības ministrija pašlaik izstrādā grozījumus likumdošanā, lai ierobežotu bērnu adopciju uz ārzemēm no audžuģimenēm. Aizliegt to pilnībā gan nav plānots. Vienlaikus Latvijā aizvien vairāk cilvēku ir gatavi adoptēt bērnus jau skolas vecumā, tāpēc likumsakarīgi samazinās arī uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide