Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Afganistāna

Afganistānas prezidents liek atbrīvot vēl 500 talibu

Afganistānas prezidents Ašrafs Gani piektdien lika papildus atbrīvot vēl 500 talibu cietumnieku kā labas gribas žestu, reaģējot uz talibu piedāvājumu musulmaņu svētku Eid al-Adha laikā ievērot uguns pārtraukšanu.

Afganistānā stājies spēkā trīs dienu pamiers

Islāmistu grupējums Taleban un Afganistānas drošības spēki piektdien sākuši trīs dienu pamieru, daudziem cerot, ka tas beidzot novedīs pie miera sarunām un izbeigs teju divas desmitgades ilgstošo konfliktu.

Talibi sola ievērot vienošanos ar ASV

Talibi telefonsarunā ar ASV valsts sekretāru Maiku Pompeo solījuši ievērot februārī noslēgto vienošanos, kas paredz ASV spēku izvešanu no Afganistānas apmaiņā pret talibu drošības garantijām, paziņojis talibu pārstāvis.

Uguns pārtraukšana rada jaunu cerību afgāņiem

Ar cerībām vakar Afganistānā tika sagaidīta uguns pārtraukšana uz trim dienām, lai cilvēki varētu nosvinēt Dzīru svētkus (Eid al-Fitr), kas iezīmē svētā mēneša ramadāna beigas. Islāmistu kustības Taliban sestdienas paziņojums par uguns pārtraukšanu daudziem bija negaidīts, jo tieši pēdējo mēnešu laikā bija pieaudzis vardarbīgu sadursmju un uzbrukumu skaits nemierīgajā valstī.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide