Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Akustiskā koncertzāle

Pierādījumus ne tikai nojaukšanai. Saruna ar arhitektu Jāni Lejnieku

Laikā, kad citur pasaulē gāž pieminekļus un gaida koronavīrusa pandēmijas otro vilni, latvieši beidzot ir pieņēmuši lēmumu celt akustisko koncertzāli. Turklāt nevis "virs ūdeņa, apakš tilta", proti, uz AB dambja, un arī ne viena pieminekļa vietā, ko sen prasās nogāzt, tikai nav pārliecības, vai mums tas tagad izietu cauri ar tik mazām sāpēm kā igauņiem ar Aļošu. Arī ne tur, kur kādreiz bija Sporta pils, vai kādā citā no daudziem tukšajiem Rīgas laukumiem. Nē, cels citā vietā.

Jaunas koncertzāles būvniecība Rīgā: izaicinājumi un potenciālie ieguvumi

Latvijas valdības, kas lielākoties ir īslaicīgas un veidotas kā pikants daudzkrāsainu politisko partiju rasols, visbiežāk tiek kritizētas par pārāk lēnu, pārāk piesardzīgu un pārāk neveiklu lēmumu pieņemšanu un reformu īstenošanu. Tomēr ātra, izlēmīga un salīdzinoši efektīva valdības rīcība, apturot Covid-19 izplatību Latvijā un mazinot tā negatīvo ekonomisko ietekmi, ir vainagojusies panākumiem un iedrošinājusi valdības ministrus pieņemt tūlītējus lēmumus par to, kā vislabāk ieguldīt infrastruktūras investīciju fondu līdzekļus, kas nu ir pieejami, lai paātrinātu Latvijas ekonomikas atveseļošanu.

Koncertzāli cels Rīgas centrā. Nacionālajai akustiskajai koncertzālei Rīgā negaidot atrasta valsts zeme

Pārsteidzoši: pēc daudzu gadu bezcerīgajām diskusijām negaidot atradusies valsts zeme jaunās akustiskās koncertzāles būvēšanai Rīgā. Vēl pārsteidzošāk: tā atrodas pilsētas centrā, galveno sabiedriskā transporta līniju tuvumā. Tomēr vispārsteidzošākais laikam ir tas, ka valdība beidzot pateikusi izšķirošo "jā" koncertzāles būvēšanai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide