Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Antisemītisms

Vācijas ebreji pieprasa lielāku aizsardzību

Vācijā dzīvojošie ebreji baidās par savu drošību pēc uzbrukuma sinagogai Halles pilsētā pagājušajā nedēļā. Uzbrukumu sarīkoja galēji labējais ekstrēmists, kurš ir atzinies, ka gribēja nogalināt pēc iespējas vairāk dievlūdzēju un viņa rīcībai bija antisemītiski motīvi.

Vācijā aicina iestāties pret antisemītismu

Vācijas amatpersonas un prese ir iedrošinājuši publiski valkāt ebreju vīriešu tradicionālās cepurītes kipas, lai tādējādi izrādītu solidaritāti ar valstī dzīvojošajiem ebrejiem. Vācijas ebreju kopienā un Izraēlā lielu neizpratni izraisīja Vācijas galvenā antisemītisma apkarotāja ieteikums izvairīties no kipu valkāšanas. Pērn Vācijā pieauga reģistrēto antisemītisko uzbrukumu skaits, ko saista gan ar galēji labējo politisko spēku popularitātes pieaugumu, gan ar musulmaņu imigrantu pieplūdumu.

Aptauja atklāj neglaimojošus faktus par antisemītismu Eiropā

ASV medija CNN pasūtītā pētījumā, kura ietvaros aptaujāti 7000 Eiropas iedzīvotāji septiņās valstīs - Austrijā, Francijā, Vācijā, Lielbritānijā, Ungārijā, Polijā un Zviedrijā -, secināts, ka daļa eiropiešu aizvien pieturas pie antisemītiskiem uzskatiem. Piemēram, aptuveni ceturtā daļa aptaujāto norādīja, ka, viņuprāt, ebrejiem esot pārāk liela ietekme biznesa un finanšu sektorā, bet daļa to pašu domā arī par mediju un politikas sfēru. Aptaujā atklājās arī visai amizants fakts - ceturtā daļa Ungārijas iedzīvotāju uzskata, ka no visiem pasaules iedzīvotājiem aptuveni 20% ir ebreji, lai gan patiesībā šis skaitlis ir ap 0,2%. Tikmēr vēl daļa uzskata, ka Izraēla antisemītismu izmanto kā ieroci pret kritiķiem.

ASV uzbrukumā sinagogai nošauti 11 cilvēki

ASV pilsētā Pitsburgā sestdien bruņots vīrietis atklāja uguni sinagogā, nogalinot 11 un ievainojot sešus cilvēkus, paziņojušas amatpersonas.

Korbins nonācis kārtējā antisemītisma skandālā

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu pirmdien asi nosodījis opozīcijā esošo britu leiboristu līderi Džeremiju Korbinu par piedalīšanos pasākumā kurā godināti Minhenes Olimpiādes slaktiņa sarīkotāji.

Antisemītisma atdzimšana Eiropā

Novērojams nekaunīga un izteikta naida pieaugums pret ebrejiem, kāds Eiropā nav pieredzēts kopš Otrā pasaules kara, brīdina ebreju kopienas vadītāji. Baidoties no verbāliem un fiziskiem uzbrukumiem, daudzi Eiropas ebreji izvēlas slēpt savu piederību kopienai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide