Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV prezidenta vēlēšanas 2020

Twitter pastāvīgi aptur Trampa kontu

Sociālā tīkla platforma Twitter piektdien paziņoja par ASV prezidenta Donalda Trampa konta pastāvīgu apturēšanu, atsaucoties uz tālākas vardarbības risku pēc viņa piekritēju ielaušanās Kapitolija ēkā Vašingtonā.

Trampu kritizē par aicinājumu "atrast" viņam nepieciešamās balsis

Demokrātu līderi un arī vairāki augsta līmeņa republikāņu politiķi asi kritizējuši ASV prezidenta Donalda Trampa telefonsarunu ar vēlēšanu augstāko amatpersonu Džordžijas štatā, kurā prezidents pieprasa «atrast» tik daudz vēlētāju balsu, lai pasludinātu viņu par prezidenta vēlēšanu uzvarētāju štatā.

Republikāņi apstrīdēs Baidena uzvaru

Neskatoties uz faktu, ka elektoru kolēģija pērnā gada decembrī atdeva savas balsis par vēlēšanās uzvarējušo Džo Baidenu, neliela sauja republikāņu no ASV Senāta grasās apstrīdēt Demokrātu partijas kandidāta uzvaru un 6. janvārī balsos pret elektoru balsu apstiprināšanu.

Elektori nodos balsis par nākamo ASV prezidentu

Elektori visos 50 ASV štatos un Kolumbijas distriktā atbilstoši 3. novembra vēlēšanu rezultātiem šodien nobalsos par to, kurš nākamos četrus gadus būs ASV prezidents un viceprezidents. Šī būs diena, kurā, kā raksta USA Today, pēc izgāšanās ar sūdzībām tiesās, balsu pārskaitīšanas vairākos štatos, patiesībai neatbilstošu apgalvojumu un sazvērestības teoriju izplatīšanas, pašreizējais prezidents Donalds Tramps saņems elektoru verdiktu. Pārliecinošs vairākums ekspertu ir vienisprātis, ka nekādi īpaši pārsteigumi nav gaidāmi un ka no 538 elektoriem 306 nobalsos par demokrātu kandidātu Džo Baidenu, bet 232 – par Trampu. Lai kļūtu par prezidentu, ir jāsaņem 270 elektoru balsis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide