Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV un Ķīnas attiecības

Huawei noslēdz vienošanos par 5G tīkla attīstību Krievijā

Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotājs Huawei, ko ASV uzskata par draudu nacionālajai drošībai, trešdien parakstījis vienošanos ar Krievijas telekomunikāciju uzņēmumu MTS, lai nākamā gada laikā valstī attīstītu 5G sakaru tīklu.

Tramps ASV uzņēmumiem faktiski aizliedz izmantot Huawei tehniku

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien izsludināja nacionālu ārkārtas stāvokli, aizliedzot ASV uzņēmumiem lietot ārvalstu telekomunikāciju aprīkojumu, kas rada drošības risku. Tiek uzskatīts, ka pēc būtības šis solis ir vērsts pret Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāju Huawei. Trampa parakstītais rīkojums aizliedz iegādāties vai lietot aprīkojumu no kompānijām, kuras rada "nepieņemamu risku Savienoto Valstu nacionālajai drošībai vai Savienoto Valstu iedzīvotāju drošībai".

Pastiprinās ASV un Ķīnas tirdzniecības karš

Tirdzniecības karš starp pasaules divām lielākajām ekonomikām – ASV un Ķīnu – pieņemas spēkā. Ķīna otrdien paziņoja, ka palielinās ievedmuitu ASV ražotām precēm vairāku desmitu miljardu vērtībā. Tā bija Pekinas atbilde uz ASV lēmumu vairāk nekā divkāršot muitas tarifus importam no Ķīnas.

Tirdzniecības karš: Ķīna atbild ASV

Ķīnas valdība pirmdien paziņoja, ka no 1. jūnija piemēros muitas tarifus ASV precēm 60 miljardu dolāru (53,4 miljardu eiro) vērtībā, šādi reaģējot uz Vašingtonas plāniem tarifus piemērot gandrīz visam Ķīnas importam.

G20 samitā vienojas par pamieru ASV-Ķīnas tirdzniecības karā

Amerikas Savienotās Valstis paziņojušas, ka uz 90 dienām apturēs no gadumijas paredzēto muitas tarifu paaugstināšanu Ķīnas ražojumiem divsimt miljardu dolāru vērtībā. Kā norāda Baltais nams, G20 samitā Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā panākts pamiers Vašingtonas un Pekinas tirdzniecības karā.

Pēc provokācijas Dienvidķīnas jūrā ASV flote grib demonstrēt muskuļus Ķīnai

Pēc tam, kad Dienvidķīnas jūrā teju sadūrās Ķīnas un ASV karakuģi, Savienoto Valstu flote ierosinājusi veikt plašas militārās mācības reģionā nolūkā raidīt signālu Ķīnai, ka amerikāņi savus kuģus aizsargās un ir gatavi rīkoties, ja provokācijas pāraugs reālās sadursmēs, vēsta CNN.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide