Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +9 °C
Skaidrs
Trešdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

ASV un Ķīnas attiecības

Ķīna kritizē ASV diplomātisko boikotu spēlēm

Ķīna nosodījusi ASV paziņojumu par Pekinas 2022. gada ziemas olimpisko spēļu diplomātisko boikotu un solījusi spert atbildes soļus, vēsta BBC. Ķīna arī jau pirms ASV paziņojuma izskanēšanas pasniedza to kā nebūtisku un uzsvēra, ka Covid-19 ierobežojumu dēļ nemaz negrasījās ielūgt ASV amatpersonas.

Ķīna mudina ASV beigt vainot Pekinu problēmās

Attiecības starp ASV un Ķīnu, kas pasliktinājās iepriekšējā ASV prezidenta Donalda Trampa valdīšanas gados, būs grūti uzlabot, jo arī pašreizējais prezidents Džo Baidens tieši Ķīnu uzskata par savas valsts galveno ģeopolitisko sāncensi, kuram pārmet "negodīgu spēli". To apliecina arī ASV valsts sekretāra vietnieces Vendijas Šermenas nule kā notikusī vizīte Ķīnā, kas beigusies bez būtiskiem rezultātiem.

Lielais Ķīnas smilšu mūris

Viens no ASV un Ķīnas nebeidzamo domstarpību cēloņiem ir Pekinas īstenotā mākslīgo salu jeb, kā tās bieži tiek dēvētas Rietumu presē, – viltus salu (fake islands) – būvniecība Dienvidķīnas jūrā. Katrai no pusēm ir savi argumenti, kamdēļ tas ir atbalstāmi vai nosodāmi, bet var gadīties, ka salu būvniecības un apgūšanas laikā izmantotie risinājumi būs noderīgi arī citu – īstu – salu iedzīvotājiem.

Cer uz jaunu dinamiku attiecībās starp ASV un Ķīnu

Priekšvēlēšanu kampaņas laikā Džo Baidens solīja, ka viņa administrācija nopietni pievērsīsies ASV un Ķīnas attiecībām, dodot pretsparu Āzijas milža globālajām ambīcijām un demokrātijas ierobežošanas tendencēm. Ceturtdien ir paredzēta pirmā tikšanās starp abu valstu ārlietu un drošības jomas augstākajām amatpersonām. Lai gan nav gaidāmi būtiski paziņojumi, eksperti min, ka šīs sarunas demonstrēs jauno dinamiku attiecībās starp Sji Dzjiņpina Ķīnu un Baidena ASV.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide