Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Austrālija

Facebook slēdz mediju lapas Austrālijā

Facebook un Austrālijas valdības strīds par sociālā tīkla regulāciju un vietējo mediju tiesībām saņemt atlīdzību par tajā publicēto saturu šonedēļ saasinājās, un tehnoloģiju gigants slēdza pieeju austrāliešu mediju lapām.

Diplomātija digitalizācijas zīmē

Ārpolitikas debates, kā ierasts, notiks nākamā gada pirmajā mēnesī. Turklāt zīmīgi, ka 26. janvārī Latvija atzīmēs 100 gadu kopš Latvijas starptautiskās atzīšanas (de iure). Šīs, visticamāk, būs pirmās digitālās ārpolitikas debates, jo Covid-19 pandēmijas dēļ parlamenta sēdes notiek e-Saeimas platformā. Ikgadējo ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) ziņojumu vakar izvērtēja Saeimas atbildīgās komisijas, taču pagaidām šim dokumentam noteikts ierobežotas pieejamības statuss, tas nozīmē, ka to vēl koriģēs. Dažas deputātu izteiktās piezīmes ministrs teicās ņemt vērā.

Austrālija pieprasa Ķīnas atvainošanos

Pirmdien Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis ievietoja Twitter safabricētu fotoattēlu, kurā redzams austrāliešu karavīrs, kas pielicis nazi pie afgāņu bērna kakla. Attēls, kas ir atsauce uz izmeklēšanu par karavīru vainu 39 afgāņu civiliedzīvotāju un gūstekņu nāvē, ir saniknojis austrāliešus, un premjers Skots Morisons ir paziņojis, ka Pekinai "būtu jākaunas" par "atbaidošo" inscenējumu.

Austrālijas karavīrus apsūdz 39 afgāņu nelikumīgā nogalināšanā

Ir pietiekami daudz liecību, ka Afganistānas karā Austrālijas īpašo uzdevumu vienību karavīri nelikumīgi nogalinājuši 39 neapbruņotus civilistus un gūstekņus, ceturtdien apliecināja Austrālijas Aizsardzības spēku priekšnieks Anguss Kempbels.

Melburnā beigusies 112 dienas ilgā Covid-19 karantīna

Austrālijas otrā lielākā pilsēta Melburna trešdien svinēja iziešanu no 112 dienas ilgas karantīnas, kas šajā pilsētā tika ieviesta, lai palēninātu jaunā koronavīrusa izplatīšanos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide