Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Azartspēles

Bordāns rosinās Covid-19 krīzes laikā slēgt arī azartspēļu zāles

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) plāno šodien valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē rosināt Covid-19 dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā aizliegt arī azartspēļu zāļu darbību, informēja ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs.

Rīgas pašvaldība norāda uz pretrunu starp azartspēļu pienesumu ekonomikai un kaitējumu sabiedrībai

Ir izveidojusies pretruna starp azartspēļu pienesumu ekonomikai un kaitējumu sabiedrībai, trešdien Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas un Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas kopsēdē pauda pašvaldības Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes Nodarbinātības, sociālā darba un prakses pētījumu nodaļas vadītājs Juris Osis.

Spēlēt droši un atbildīgi

Par azartspēļu atbildīgu spēlēšanu un klientu risku kontroli ar SIA Alfor Korporatīvās komunikācijas un sociālās atbildības vadītāju Līvu Bisenieci sarunājas Guntars Gūte.

Grib skaidrus spēles noteikumus

Azartspēles un to regulējums ir viens no karstajiem jautājumiem, kur katrai no iesaistītajām pusēm ir savs viedoklis. Šodien valdībā tiek skatīts Finanšu ministrijas (FM) jau otrreiz pārstrādātais dokuments Azartspēļu un izložu politikas pamatnostādnes 2021.–2027. gadam.

LIAB: sociālajiem dienestiem jādod iespēja iekļaut klientus pašatteikušos reģistrā

"Lai pasargātu sociālo dienestu redzeslokā esošos cilvēkus no dažādu veidu atkarībām, tai skaitā problemātiskiem spēlēšanas paradumiem, sociālo dienestu darbiniekiem būtu jādod piekļuve pašatteikušos reģistram un pilnvaras iekļaut tajā dienesta klientus," pauž Latvijas interaktīvo azartspēļu biedrības (LIAB) pārstāvis, 11.lv valdes priekšsēdētājs Jānis Trēgers.

Problēmas novērsīs skaidri noteikumi

Par saprotamu un loģisku azartspēļu nozares regulējumu Guntars Gūte sarunājas ar Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieci nodokļu administrēšanas un ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumos Janu Salmiņu.

LIAB: 2020.gadā Latvijā strauji pieauga nelegālo interaktīvo azartspēļu tirgus daļa 

2020.gadā Latvijā strauji pieauga nelegālo interaktīvo azartspēļu tirgus daļa, liecina pētījumu aģentūras H2GC dati. Ja 2019.gadā nelegālo interaktīvo azartspēļu daļa Latvijā bija 34,3 miljoni eiro, tad 2020.gadā tā pieauga par vairāk nekā 10 miljoniem eiro un sasniedza gandrīz 46 miljoni eiro apmēru, kas ir 45% no kopējā azartspēļu tirgus Latvijā, informēja Latvijas interaktīvo azartspēļu biedrība (LIAB).

Ja pats netiec galā ar azartu, pašatsakies

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne par Covid-19 ietekmi uz azartspēļu biznesa ienākumiem, totālu aizliegumu nevēlamību un par inspekcijas sociālo kampaņu pašatteikušos personu reģistra popularizēšanā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide