Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Azartspēles

Valdība atbalsta azartspēļu nodokļa celšanu

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) rosinātos grozījumus likumā par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli, kas paredz ar nākamo gadu celt azartspēļu nodokli.

VM rosinās spēļu zālēs aizliegt smēķēšanu un noteikt citus ierobežojumus

Veselības ministrijas (VM) pētījums par azartspēļu spēlēšanas, datorspēļu un pārmērīgas interneta lietošanas paradumiem Latvijā apliecina nepieciešamību ieviest stingrākas prasības spēļu zālēm un kazino. Lai uzlabotu situāciju, VM papildus līdzšinējiem priekšlikumiem rosinās spēļu zālēs aizliegt smēķēšanu, ierobežot piedāvātos bonusus un noteikt citas prasības, lai mazinātu sabiedrībai radīto kaitējumu, portālu Diena informē Veselības ministrija.

Kaimiņiem ir azartspēļu pašregulācija

Ņemot piemēru no galvaspilsētas Rīgas, aizvadītajā nedēļā Daugavpils domes Attīstības komitejā tika skatīti priekšlikumi par teritoriālā plānojuma izmaiņām, kas paredz ierobežot azartspēļu darbību. Piedāvātais risinājums paredz, ka azartspēļu darbība varētu tikt atļauta tikai triju, četru un piecu zvaigžņu viesnīcās. Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (Saskaņa) norāda, ka par katru azartspēļu vietu tiks pieņemts atsevišķs domes lēmums.

Ierobežojumi nesamazinās vēlmi spēlēt

Kampaņas Droša spēle ietvaros tika izstrādāts interaktīvais tests, ar kura palīdzību var noskaidrot savu azarta līmeni un to, kādos gadījumos būtu ieteicams labāk atturēties no azartspēļu spēlēšanas, skaidro Latvijas Spēļu biznesa asociācijas (LSBA) prezidents Arnis Vērzemnieks. Kopumā interaktīvo testu aizpildījuši gandrīz 13 tūkstoši iedzīvotāju. Kampaņas organizētāji skaidro, ka tika izstrādātas vairākas kategorijas, pēc kurām testa pildītāji atkarībā no rezultātiem tika iedalīti spēlētāju tipos. "Tests dod iespēju sabiedrībai atpazīt savas tieksmes, pirms tās ir kļuvušas par problēmām," skaidro Vērzemnieks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide