Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Azartspēles

VM rosinās spēļu zālēs aizliegt smēķēšanu un noteikt citus ierobežojumus

Veselības ministrijas (VM) pētījums par azartspēļu spēlēšanas, datorspēļu un pārmērīgas interneta lietošanas paradumiem Latvijā apliecina nepieciešamību ieviest stingrākas prasības spēļu zālēm un kazino. Lai uzlabotu situāciju, VM papildus līdzšinējiem priekšlikumiem rosinās spēļu zālēs aizliegt smēķēšanu, ierobežot piedāvātos bonusus un noteikt citas prasības, lai mazinātu sabiedrībai radīto kaitējumu, portālu Diena informē Veselības ministrija.

Kaimiņiem ir azartspēļu pašregulācija

Ņemot piemēru no galvaspilsētas Rīgas, aizvadītajā nedēļā Daugavpils domes Attīstības komitejā tika skatīti priekšlikumi par teritoriālā plānojuma izmaiņām, kas paredz ierobežot azartspēļu darbību. Piedāvātais risinājums paredz, ka azartspēļu darbība varētu tikt atļauta tikai triju, četru un piecu zvaigžņu viesnīcās. Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (Saskaņa) norāda, ka par katru azartspēļu vietu tiks pieņemts atsevišķs domes lēmums.

Motivācija meklēt palīdzību

Sociālās iniciatīvas Spēles brīvība pilotprojekta ietvaros tiek organizētas intensīvas apmācības sociālajiem darbiniekiem no visas Latvijas, lai informētu par azartspēļu atkarību un palīdzības sniegšanu. Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības valdes locekle Maira Baumane atzīst, ka sociālajiem darbiniekiem bieži vien nākas risināt ar azartspēļu atkarību saistītas problēmas. "Sociālā darba sfērā azartspēļu atkarība ir visai jauna parādība – joma, kurā sociālajiem darbiniekiem trūkst zināšanu un pastāv virkne izaicinājumu, no kuriem viens no galvenajiem ir problēmas atpazīšana," skaidro Baumane.

Azartspēļu zāļu laimīgās dienas ir skaitītas

Līdz ar Saeimā iesniegto iniciatīvu, kuru portālā Manabalss.lv vāca Jaunā konservatīvā partija (JKP), politiskajā dienaskārtībā nonācis jautājums par azartspēļu ierobežošanu. Rīgas dome (RD) plāno atcelt izsniegtās atļaujas organizēt azartspēles visā Rīgas administratīvajā teritorijā, izņemot četru un piecu zvaigžņu viesnīcas. Piecu gadu laikā galvaspilsētā plānots likvidēt apmēram 200 azartspēļu zāļu.

Durvis var nākties slēgt aptuveni 200 azartspēļu zālēm Rīgā

Rīgas domes lēmums likvidēt visā pilsētas teritorijā azartspēļu zāles varētu skart aptuveni 200 azartspēļu vietas, aģentūrai LETA norādīja Rīgas domes Juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Liepiņš. Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja ceturtdien vienbalsīgi atbalstīja ieceri uzdot Juridiskajai pārvaldei sagatavot lēmumprojektu par azartspēļu zāļu likvidēšanu visā Rīgas administratīvajā teritorijā, tostarp, mikrorajonos.

Pašvaldība plāno slēgt spēļu zāles visā Rīgā

Rīgas dome tuvākajā laikā plāno slēgt spēļu zāles visā galvaspilsētas administratīvajā teritorijā - gan centrā, gan apkaimēs jeb mikrorajonos, aģentūru LETA informēja domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Vēlas izskaust nelegāļus azartspēļu nozarē

Gan Latvijā, gan visā pasaulē azartspēļu nozares aktuālākā problēma ir nelegālā tirgus pastāvēšana, kas aizņem lielu daļu no valsts tirgus, turklāt nelegālo azartspēļu operatoru gūtā peļņa aizplūst no valsts. Pat kaimiņos esošā attīstītā Zviedrija piedzīvo arvien lielāku nelegālo tirgus dalībnieku ietekmi, un Zviedrijas valsts kapitālsabiedrības Svenska Spiel datu salīdzinājums starp 2009. un 2016. gadu parāda satraucošu tendenci nelicencēto operatoru īpatsvara pieaugumā sporta derību sektorā. Nozares eksperti akcentē, ka tā ir kļuvusi jau par nopietnu globālu problēmu, ko nepieciešams steidzami risināt, un kā potenciāli, turklāt samērā vienkārši īstenojami pasākumi tās likvidēšanai tiek norādīta gan nelegālo operatoru ierobežošana, gan arī legālas alternatīvas izvēle tiem, kuri izmanto azartspēļu piedāvātos pakalpojumus.

Eksperti brīdina, ka arī loterijas var izraisīt atkarību

Loterijas, momentloterijas un izlozes var radīt tādus pašus atkarības riskus kā jebkura cita azartspēle, aģentūru LETA informēja biedrības Esi brīvs sociālās iniciatīvas Spēles brīvība rīkotāji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide