Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Bērnu audzināšana

Aptauja: 46% vecāku uzskata, ka audzināt bērnus mūsdienās ir grūtāk

Gandrīz puse jeb 46% Latvijas vecāku uzskata, ka bērnus digitālajā laikmetā audzināt ir grūtāk nekā laikā, kad viņi paši auga, liecina mobilo sakaru operatora Tele2 un pētījuma centra SKDS veiktā aptauja. Galvenie iemesli, kādēļ vecāki uzskata, ka bērnu audzināšana digitālajā laikmetā ir grūtāka: tehnoloģiju un sociālo mediju nelabvēlīgā ietekme (69%), ir nemitīgi jādomā, kā piedāvāt bērniem aktivitātes ārpus digitālās vides (58%) un ir atšķirīgas vērtības un uzskati (58%).

17 bērnu māte: Piemaksas pensijai būtu labs novērtējums, jo bērnu audzināt - tas ir smags darbs

Puse Marijas Činikailo (40) dzīves bijusi ļoti tieši veltīta bērniem - Daugavpilī 10. februārī viņai piedzima septiņpadsmitais bērns. «Mūsu trīspadsmitais dēls,» viņa smaida. Lielu ģimeni ar vīru īpaši neesot plānojuši - «bērni dzima, par katru priecājāmies un katru uztvērām kā Dieva svētību». Marija par pensiju vēl nedomājot, taču viņa pieļauj - izskatās, tā nebūs liela. Marija ir priecīga, uzzinot, ka nesen pieņemtajā valdības rīcības plānā rakstīts: «Izvērtēsim iespējas sniegt papildu atbalstu pie pensijas par izaudzinātajiem bērniem.»

Varbūt audzināt mazus francūžus?

Vecāki Francijā pat bērnu audzināšanu spēj padarīt par baudu, uzskata bijusī Wall Street Journal reportiere Pamela Drukermane, kas februārī laidusi klajā savu grāmatu par Francijas bērnu audzināšanas tradīcijām "Audzinot bebi". Parīzē dzīvojošā amerikāņu māmiņa skaidro, kāpēc visiem vajadzētu iekārot ne tikai Francijas vīnus un sieru, bet arī bērnu audzināšanas tradīcijas, ziņo portāls abcnews.

Kā tikt galā ar agresīvu piecgadnieku?

Nedot končas? Neļaut skatīties mīļāko TV raidījumu vai spēlēt iecienītāko datorspēli? Kā tikt galā ar piecus gadus vecu bērnu, kurš pasācis kliegt uz visiem un pat kauties?

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide