Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Bērnu slimnīca

Bērnu slimnīcā šī gada 9 mēnešos anoreksijas dēļ pirmo reizi vērsušies jau 182 pusaudži

30. novembris visā pasaulē ir diena, kuras aicinājums sabiedrībai ir: Anoreksijai – nē!. Pēdējos gados vairākas reizes palielinājies bērnu un jauniešu skaits, kuri vērsušies pēc palīdzības Bērnu slimnīcā ēšanas traucējumu dēļ. Īpaši satraucoši dati ir par smagas psihiskas slimības – anoreksijas – gadījumu skaita pieaugumu. Šī gada 9 mēnešos pirmo reizi konsultējušies jau 182 pusaudži ar anoreksiju, tāpēc 30. novembrī pulksten 16.00 par šo slimību vebinārā stāstīs un uz vecāku jautājumiem atbildēs Bērnu slimnīcas Ēšanas traucējumu programmas speciālistes.

FOTO: Bērnu slimnīcas fonds saņēmis ziedojumu teju 3 miljonu eiro vērtībā

Bērnu slimnīcas fonds, pateicoties biotehnoloģiju uzņēmuma MGI Latvia un māteskompānijas MGI Tech Co Ltd. iniciatīvai, ir saņēmis 2,8 miljonu eiro ziedojumu. Tas atbalstīs vairākus Latvijas bērnu veselībai svarīgus projektus, sniedzot iespēju nodrošināt nepieciešamo ārstēšanu un attīstīt metodes savlaicīgai un precīzai diagnostikai.

Var pasargāt tikai vakcinācija: Bērnu slimnīcā ārstējas ar reto B tipa hemofīlo nūjiņu inficējies bērns

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā nokļuvis bērns, kurš inficējies ar B tipa hemofīlo nūjiņu (HiB). Pateicoties vakcinācijai, mūsdienās tā ir reta saslimšana, lai gan pats izraisītājs ir mums visapkārt. Šīs infekcijas izraisītās slimības, īpaši maziem bērniem, ir dzīvībai bīstamas. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja un Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja asoc. prof. Dace Zavadska atgādina, ka no retās saslimšanas var pasargāt tikai vakcinācija.

Bērnu slimnīca plašāk piedāvā izmantot attālinātās konsultācijas

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) ir palielinājusi attālināto konsultāciju kapacitāti, lai līdztekus jau pieejamajai hronisko saslimšanu pacientu konsultēšanai no 25.oktobra attālinātas pediatra konsultācijas sniegtu arī akūtu saslimšanu gadījumos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide