Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pauž aizdomas par mērķtiecīgu kampaņu pret aprūpes centru Saulstari

Pret ģimenes aprūpes centru Saulstari jau vairākus gadus tiek rīkota apzināta kampaņa - šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe (Salas novada vēlētāju apvienība Vienoti mūsu novadam). Sproģe apgalvoja, ka līdz pat šodienai pašvaldība neesot saņēmusi ne Labklājības ministrijas (LM), ne Tiesībsarga biroja pārbaužu aktus, kas būtu par pamatu centra darbības apturēšanai.

"Tas, ka LM komunicē caur masu medijiem, ir nepieņemami un nesaprotami. Pašvaldībā pārbaudes veic arī Valsts kontrole, Valsts darba inspekcija, paziņojot pašvaldībai, kas ir jāuzlabo. 2017. gadā Saulstaros bija četras pārbaudes, šogad - divas, darbinieki tiek turēti centrā līdz septiņiem vakarā, kad visi autobusi uz Jēkabpili jau aizgājuši, netiek ievērotas viņu tiesības. Es teiktu, ka tā ir necilvēcīga attieksme," komentēja Sproģe.

Viņa uzskata, ka jau kopš laika, kad Saulstarus (toreiz bērnu namu Līkumi) vadīja tagad krimināli apsūdzētais Juris Boķis, pret centru tiek izvērsta apzināta kampaņa.

Pēc Sproģes teiktā, daudzi pārmetumi, kas iepriekš izskanējuši saistībā ar Boķa darbu, nav izrādījušies taisnība.

Par meliem viņa sauca arī LM paziņojumu, ka Saulstaros nav sociālā darbinieka, jo šāds speciālists iestādē darbojoties.

Pašlaik Sproģe nebija gatava komentēt, kas notiks ar aptuveni 15 bērniem, kas mīt bērnunamā, kā arī apmēram 20 iestādes darbiniekiem, jo vēl nav saņemts LM lēmums. Viņa cer, ka pēc Jāņiem izdosies tikties ar labklājības ministri Ramonu Petraviču (KPV LV), lai izskaidrotu pašvaldības redzējumu par centra darbību.

"Nepieņemami, ka bāriņtiesas tiek padarītas par pēdējiem noziedzniekiem, internātskolas - par noziedzīgām iestādēm, bet neviens neskatās, kas notiek audžuģimenēs, kā bērni tiek mētāti no vienas audžuģimenes uz citu," uzskata Sproģe, kuras vadītā pašvaldība arī piedalās deinstitucionalizācijas projektā un Biržos veido ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu bez vecāku aprūpes palikušajiem bērniem.

Arī Saulstaru vadītāja pienākumu izpildītājs Raitis Kalniņš aģentūrai LETA klāstīja, ka vēl nav iepazīstināts ar LM lēmumu, tāpēc par konstatējamiem pārkāpumiem un bērnu nākotni pašlaik runāt esot pāragri. Viņš apgalvoja, ka divos mēnešos, kopš vada iestādi, ir centies apzināt iestādes problēmas, un darbā pieņemts arī sociālais darbinieks.

Jau ziņots, ka saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem LM ir apturējusi ģimenes atbalsta centra Saulstari darbību.

Trešdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē LM valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece pastāstīja, ka no augusta pakalpojumi šajā bērnu aprūpes iestādē vairs netikšot sniegti.

Top komentāri

melnais humors
m
Dīvaina tā Latvijas valsts... laikam neārstējami slima.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē