Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +8 °C
Viegls lietus
Pirmdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Bibliotēka

Izsludina pieteikšanos jauno rakstnieku romānu konkursam

Lasīšanas veicināšanas projekts Bibliotēka izsludina pieteikšanos jauno rakstnieku romānu konkursam, kā rezultātā ar ilggadēja latviešu literatūras mecenāta Baltic International Bank atbalstu tiks izdots viens agrāk nepublicēta autora darbs. Pieteikties konkursam var līdz šī gada 1. aprīlim, manuskripti jāiesniedz līdz šī gada 31. augustam.

Ventspilī aizbēgušās meitenes atrastas Ugālē (papildināts 16:37)

Divas mazgadīgās meitenes, kuras trešdien pēc bibliotēkas apmeklējuma neatgriezās Ventspils krīzes centrā Paspārne, ir atrastas Ventspils novada Ugālē, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Bailēs no Islāma valsts posta darbiem Irāka digitalizē senus manuskriptus

Teroristu organizācijas _Islāma valsts _posta darbu ēnā speciālistu komanda Bagdādes Nacionālajā bibliotēkā uzņēmusies, cik ātri vien iespējams, digitalizēt vēsturiskos manuskriptus, no kuriem daži ir pat 250 gadus veci, vēsta aģentūra Associated Press.Jāatgādina, ka _Islāma valsts _kaujinieki okupētajās teritorijās ne vien iedibina šariata likumus, bet arī metas iznīcināt unikālas vēstures liecības, kas, pēc teroristu domām, konfliktē ar "islāma patiesību".

Beidzot filmas rādīs arī skolās

Vēl nesen Nacionālais kino centrs (NKC) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru radīja informatīvu izdevumu Kino skolās, kura mērķis ir veicināt Latvijas filmu pieejamību un izmantošanu vispārizglītojošo skolu mācību procesā, taču šobrīd, noslēdzoties vēl vienam projektam, skolām būs iespēja izmantot arī apjomīgu filmu kolekciju DVD formātā. Tas ir solis uz priekšu gan skolēnu izpratnes radīšanā par latviešu kino, gan Latvijas kino pieejamībai kā tādai.

Starp grāmatām dīgst uzņēmēji

Bibliotēka sen vairs nav tikai grāmatu izsniegšanas punkts un preses lasītava, un Bauskas Centrālās bibliotēkas (BCB) kolektīvs to apzinājies jau pirms desmit gadiem, kad pār Latvijas publiskajām bibliotēkām nolaidās Gaismas tīkls un katrā "ienāca" Trešais tēva dēls (publisko bibliotēku attīstības projekts). Līdz ar to - tehnoloģijas, kas paplašināja pakalpojumu klāstu.

Anna Šmite: Ar latgaliešu spītību

Annas Šmites dzīvoklī valda ideāla kārtība. Uz balkona sārtiem ziediem krāšņi izrādās sarkanas pelargonijas. Pie sienām dēla Pētera gleznas un grafikas. Malkojot kafiju ar mājasmātes izcepto franču rausīti un biezpiena plātsmaizi, saruna rit raiti. Novēloti apsveicu Annu Šmiti ar balvu par mūža ieguldījumu grāmatniecībā, ko viņai kā ilggadējai LU Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas darbiniecei pavasarī pasniedza Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide