Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā 0 °C
Apmācies
Piektdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Brocēni

Tiesas sprieduma sekas

"Es ar jums nerunāšu, piedodiet," – tā skan vienīgais Brocēnu domes priekšsēdētājas Solvitas Dūklavas (LZP) komentārs, atbildot uz Dienas zvanu vēl pirms jautājuma uzdošanas. Pēc aģentūras LETA ziņas noprotams, ka līdzīgi klājies arī tai otrdien, kad Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments negrozīja iepriekšējo instanču spriedumus krimināllietā, kurā bezdarbībā apsūdzētajai Dūklavai piespriests naudas sods un liegums vienu gadu un sešus mēnešus ieņemt pašvaldības domes priekšsēdētāja amatu.

Dūklavai aizliedz pusotru gadu ieņemt Brocēnu domes priekšsēdētājas amatu

Brocēnu novada domes priekšsēdētājai Solvitai Dūklavai (LZP), kura atzīta par vainīgu bezdarbībā jeb valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanā saistībā ar Valsts kontroles (VK) atklātajiem finanšu pārkāpumiem pašvaldībā, Kurzemes rajona tiesa ceturtdien piesprieda aizliegumu pusotru gadu ieņemt pašvaldības domes priekšsēdētāja amatu, aģentūru LETA informēja Kurzemes rajona tiesas pārstāve Ginta Ansberga.

Bijušos Brocēnu pašvaldības grāmatvežus apsūdz par naudas piesavināšanos

Saldus rajona prokuratūra saukusi pie kriminālatbildības divus bijušos Brocēnu novada domes grāmatvedības darbiniekus par pašvaldības naudas piesavināšanos lielā apmērā, kā arī divas Brocēnu novada domes amatpersonas par bezdarbību jeb valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas.

VK skarbi kritizē pašvaldību pārkāpumus un nesaimnieciskumu; īpaši izceļ Brocēnus

"Lai gan iepriekšējos gados zvērināta revidenta sagatavotie atzinumi par pašvaldības gada pārskata ticamību un ziņojumi pašvaldības vadībai liecināja par teicami organizētu grāmatvedību un līdz ar to par pašvaldības sagatavoto gada pārskatu labo kvalitāti, Valsts kontroles (VK) revidentiem atklājās radikāli atšķirīga situācija," pēc revīzijas Brocēnu pašvaldībā secinājusi VK, nesaimnieciska darbība un pārkāpumi konstatēti arī citās pašvaldības.

Atstādināto Brocēnu kultūras darbinieču aizstāvībai izveido arodbiedrību

No darba pienākumu pildīšanas atstādināto Brocēnu kultūras darbinieču aizstāvībai izveidota arodbiedrība, kas nav devusi saskaņojumu viņu atbrīvošanai no darba. Brocēnu novada dome vērsusies tiesā, prasot atzīt darba līgumu izbeigšanu ar arodbiedrības biedrēm, un tiesā pret novada domi vērsušās arī kultūras darbinieces, informēja Saldus rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Līga Berga.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide