Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +30 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 15. augusts
Dzelde, Zenta, Zelda

Cukura diabēts

1.tipa cukura diabētam nav saistības ar dzīves veidu

Ilzes izjūtas, uzzinot, ka viņas 15 gadu vecais dēls Kārlis saslimis ar 1. tipa cukura diabētu, bija šoks. «Aizdomas, ka dēlam varētu būt veselības problēmas, radās, kad ievēroju – Kārlim bieži slāpst un viņš ātri nogurst. Ģimenes ārsts pateica, ka dēlam nekavējoties jāpārbauda cukura līmenis asinīs! Analīzes parādīja, ka viņam ir 1. tipa cukura diabēts. Nonācām Rīgā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur Kārlim iemācīja sadzīvot ar slimību,» stāsta Kārļa mamma un ar prieku atceras, ka mediķi bijuši ļoti atsaucīgi.

Bezmaksas veselības pārbaudes Pasaules Diabēta dienā

5.novembrī no plkst.10.00 līdz plkst.14.00 Rīgas Kongresu namā notiks Pasaules Diabēta dienai veltīts pasākums, kura laikā apmeklētāji varēs saņemt bezmaksas veselības pārbaudes, informāciju par cukura diabētu, kā arī tiks veikta aptauja par cukura diabēta pacientu tiesību stāvokli Latvijā.Latvijas Diabēta asociācija pasākuma apmeklētājiem piedāvā iespēju bez maksas noteikt glikozes līmeni asinīs, asinsspiedienu, ķermeņa svaru, tauku daudzumu ķermenī, saņemt ārstu un psihologa ieteikumus, saņemt informāciju par cukura diabētu, iepazīties ar jaunumiem diabēta ārstēšanā un visdažādāko firmu piedāvājumiem diabēta pacientiem.

Pētījums: ģimenes ārsti nav pietiekami zinoši par cukura diabētu

Ar cukura diabētu Latvijā slimo vismaz divreiz vairāk iedzīvotāju nekā šobrīd oficiāli reģistrētie 65 000 pacienti. Latvijā trūkst speciālistu un nav izstrādāta valsts līmeņa cukura diabēta kontroles programma, portālam Diena.lv norādīja Latvijas Endokrinologu asociācijas valdes priekšsēdētāja Ilze Konrāde. 

Diendusa var izraisīt veselības traucējumus

Britu zinātnieku pētījums, kurā tika iesaistīti 16.480 cilvēku, liecina, ka diendusa līdz 26% paaugstina risku saslimt ar otrā tipa diabētu. Eksperti uzskata, ka diendusas mīļotāji tādējādi izvairās no fiziskas slodzes. Pirmkārt, diendusa var samazināt nakts miegu, un tas, kā ir pierādīts, paaugstina saslimšanas risku ar otrā tipa cukura diabētu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide