Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +22 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Dace Rukšāne

Tu man zem ādas. Daces Rukšānes romāna Krieva āda recenzija

Daces Rukšānes romāna Krieva āda varone iemīlas vīrietī, kurš ir ne tikai precēts, bet – ak, šausmas – krievs. Šī mīlestība teksta gultni no labi izstāstīta vēsturisko grūtību stāsta pavērš diskusijā par savējo un svešo.

Ojāra Vācieša muzejā notiks tikšanās ar Ivetu Ratinīku

24. aprīlī plkst. 18 Ojāra Vācieša muzejā notiks kārtējā tikšanās valodas vakaru ciklā Vārds – tas ir svētums, gadsimtu pienests – ar Ivetu Ratinīku sarunāsies Dace Rukšāne, informēja Memoriālo muzeju apvienības pārstāve Sandra Zobena.

Lai saprastos, to vajag vismaz gribēt

Literatūras un grāmatniecības nozares pārstāvju tikšanās ar kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi 2. maijā mani atsvieda atpakaļ 1986. gadā, vidusskolas direktora kabinetā, kur mēs, bariņš skolēnu, tikām lamāti laukā no panckām par to, ka bijām apsējuši prievītes. Absolūta sarunas neiespējamība. Pilnīgs strupceļš. Labi, toreiz mēs bijām dumpīgi pusaudži, savukārt skolas direktors – sistēmas kalps. Tie laiki ir beigušies. It kā. Man likās neiespējami, ka kaut kas līdzīgs varētu notikt tagad, turklāt mēģinot veidot dialogu starp pieaugušiem cilvēkiem.

Izdota Daces Rukšānes stāstu grāmata “Ķīpsalas putni”

Izdevniecība “Dienas Grāmata” laidusi klajā Daces Rukšānes jauno stāstu krājumu “Ķīpsalas putni”, informē izdevēju pārstāve Marika Papēde. Kā norādījusi Inita Saulīte-Zandere,  žurnāla “Pastaiga” galvenā redaktore: “Mēs pārāk bieži esam “viens no otra tik tālu kā Ķīpsala no Rīgas”. Par cilvēkiem, starp kuriem kaut kas ir satrūcis, ir šie stāsti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide