Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Darba samaksa

Baltijā lielākā vidējā bruto darba samaksa ir Igaunijā

Baltijas valstīs 2019.gada otrajā ceturksnī vislielākā vidējā bruto darba samaksa bija Igaunijā - 1419 eiro par pilnas slodzes darbu un vismazākā Latvijā - 1083 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vidējās darba samaksas pieauguma temps samazinājies

Šī gada sākumā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, vidējās darba samaksas pieauguma temps ir samazinājies, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. 2019. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2018. gada 1. ceturksni, mēneša vidējā bruto darba samaksa pieauga par 7,8% jeb 75 eiro, sasniedzot 1 036 eiro par pilnas slodzes darbu. 2018. gada 1. ceturkšņa gada pieauguma temps bija 8,7%, bet pārējos ceturkšņos – no 8,1 līdz 8,4%.

LDDK un LBAS iestājas par vidējās darba samaksas celšanu

Jāstiprina Latvijas tautsaimniecības konkurētspēja kā priekšnoteikums vidējās darba samaksas celšanai, paziņojumā medijiem uzsver Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS).

Slimības naudu varēs aprēķināt arī par darba dienas stundām

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par maternitātes un slimības apdrošināšanu, pilnveidojot slimības naudas aprēķināšanas kārtību darba ņēmējiem, kuriem noteikts summētais darba (dienesta) laiks, ņemot vērā darba veikšanas īpašos nosacījumus un specifiku.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide