Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Dārza darbi

Apēdīs visas miziņas

Lapas iekrāsojas skaistos toņos un pamazām atvadās no koku zariem, augļi nobriest un tiek apēsti, paliek vien laksti. Arī puķes nozied, zāle tiek nopļauta… Rudens! Piemērots laiks, lai dārziņu un māju īpašnieki sāktu komposta veidošanu, par materiālu izmantojot augu atliekas, nezāles, lapas un nopļauto zāli.

Būvējam siltumnīcu no A līdz Z

Lai ierīkotu siltumnīcu un sāktu to iekopt, aprīlis ir pats labākais laiks. Saula silda, zeme ir iesilusi un apžuvusi. Tādējādi arī visērtāk saprast, kurā vietā dārzā siltumnīcu būvēt, jo nozīme ir ne tikai konstrukcijai un dārzkopja čaklumam laistot, bet arī pareizajai vietai.

Dārzs, ziemu sagaidot

Oktobris ir pēdējais mēnesis, kad veicami aktīvi darbi dārzā. Lielākā rūpe ir nokritušo lapu savākšana un likvidēšana vai ideju apdomāšana, kā tās vislabāk izmantot.

Mēness kalendārs dārzkopim

Mēness kalendārs dārzkopim:Sakņaugu kopšana24.-27.augusts ir labas dienas kartupeļu ražas novākšanai. Šajās dienās uz pagrabu lai dodas agrās šķirnes, bet vēlajām, ja laksti vēl zaļi, tie jānopļauj. Jāatceras, ka vajadzēs pāris nedēļu, lai kartupeļi zemē nogatavotos. Var novākt arī pārējo sakņu dārzeņu ražu, šajās dienās nogādāta glabāšanā, tā ilgi būs svaiga, nebojāsies.

Par labāku ražu domājot: Kurš mēslojums labāks?

Dārzkopim, kuram šis ir pirmais pavasaris savā saimniecībā, nav viegli orientēties veikalā pie mēslojumu stenda - minerālmēsli, bioloģiskais un mikrobioloģiskais mēslojums. Tie ir gan pulverveida, gan granulās, tabletēs..

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide