Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Dārzkopība

Izveido puķu dobi rudenī

Lai arī rudens pietuvojies jau straujiem soļiem, dārza darbi ar tā iestāšanos vēl nebeidzas. Ja vēlamies, lai nākamajā pavasarī un vasarā dārzā mūs priecētu koši un skaisti ziedi, tad šobrīd ir īstais brīdis, lai labiekārtotu jaunu ziemciešu dobi. Rudenī saule vairs nav tik spoža un arī augsne ir mitra, tādēļ tas ir labākais laiks stādīšanai.

Uzlabotas izglītības programmas

"Piekritu direktores amatam, jo mani saista izaicinājums. Ja dzīvē nekas nemainās, tad arī cilvēks zaudē modrību un asumu," saka Bulduru Dārzkopības vidusskolas jaunā direktore Ieva Vincovska. Skolā ar gadsimtu senajām tradīcijām izglītojas topošie dārzkopības un kokkopības profesionāļi, kā arī notiek speciālistu sagatavošana tūrisma, viesmīlības un ēdināšanas nozarēs. Interesanti, ka skolas parkā aug deviņi valsts nozīmes dižkoki un 128 dendroloģiski retumi.

Simtiem ābolu šķirņu

Gan vecās, iecienītās, gan selekcionētas jaunas – Latvijā ir, ko izvēlēties!

Interneta veikalu plašais klāsts ļauj izpētīt labākos sēklu piedāvājumus

Aizrautīgs dārzkopības entuziasts par jauno sēšanas un stādīšanas sezonu sapņo jau ziemā – janvāra salā un sniega baltumā. Un ne tikai sapņo, bet ķeras pie plānošanas un izziņas. Visa pasaule mums pieejama tepat, neizejot no mājas – internetā. Tur arī var meklēt iedvesmu gan jaunu šķirņu ieviešanai savā dārzā, gan estētiskajiem risinājumiem un, protams, arī iepirkties.

Sezonas karalis ķirbis

Cep, konservē, dzer sulu vai priecē acis. Nākamgad iestādi mīļāko šķirni!

Augļkopības mugurkauls

Ja vien neesam saistīti ar akadēmisko dzīvi vai pastiprināti neinteresējamies par kādu no zinātnes nozarēm, visticamāk, nezinām, "kur tie zinātnieki dzīvo". Dobeles Dārzkopības institūts pēdējos gados arvien vairāk rīko dažādus publiskus pasākumus, un pētnieki paši dodas dārzā stāstīt, skaidrot un meklēt atbildes uz jautājumiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide