Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

de facto

de facto: Ministra padomnieks lobējis firmu, kas pretendē uz 200 miljonu iepirkumu

Latvijas Televīzijas raidījums de facto izpētījis, ka aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa (Zaļo un Zemnieku savienība) ārštata padomnieks Ģirts Kalniņš nevien sākotnēji lobējis viena pretendenta ienākšanu Latvijā, turklāt ar ideju par kopuzņēmuma veidošanu, bet arī jau vēlāk, konkursa norises laikā interesējies par iespējām mainīt izvēlētās iepirkuma procedūras gaitu.

Politiķu triki ārpus oficiālās kampaņas - lupatdeķu šūšana un raidījumu vadīšana

Pēc divām nedēļām sāksies priekšvēlēšanu aģitācijas periods, kura laikā partijām jāuzskaita visi ar 13. Saeimas vēlēšanām saistītie ieņēmumi un izdevumi. Jau pirms tam vairākas partijas uzsākušas reklāmas kampaņas radio, televīzijā un ar reklāmas izdevumiem iedzīvotāju pastkastēs, kuru apmaksātāji gan ir skaidri redzami, taču Latvijas Televīzijas raidījums de facto secinājis, ka politiķi nokļūt vēlētāju uzmanības lokā mēģina arī citos veidos. Vieni cītīgi brauc it kā ar darbu saistītās reģionālajās vizītēs, kuras atspoguļo vietējie mediji, savukārt citi regulāri piedalās TV raidījumos kā eksperti vai pat paši tos vada, liecina raidījuma apkopotie piemēri.

Negrib žurnālistus pielaist krimināllietu materiāliem

Gan tiesībsargājošās iestādes, gan vairāki Saeimas Juridiskās komisijas deputāti ir pret sagatavotajiem likuma grozījumiem, kas ļautu žurnālistiem piekļūt sabiedrībai nozīmīgu krimināllietu materiāliem, svētdien ziņo LTV raidījums de facto.

Mēģina bremzēt pārmaiņas onkoloģijas slimnieku aprūpē

Veselības ministrija iecerējusi pārmaiņas, kurām būtu jāuzlabo ķīmijterapijas procedūru norise tiem onkoloģijas slimniekiem, kuri ārstējas dienas stacionārā. Taču pārmaiņas izsaukušas nopietnu pretestību, aiz kurām redzamas farmācijas biznesa intereses, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto.

Oligarhu lietas materiāli: Kas ļauts Igaunijā, nav ļauts pie mums

Atšķirtībā no Latvijas, kur piekļuve krimināllietu materiāliem ir ļoti ierobežota, Igaunijā likums paredz daudz lielāku atklātību. Kaimiņzemes praksē bijušas vairākas politiski nozīmīgas lietas, kuru faili darīti zināmi sabiedrībai, svētdien vēstīja LTV raidījums de facto.

Prokuratūras cīņa pret korupciju – vārdos prioritāte, darbi to neapliecina

Prokuratūras šā gada prioritātes būs cīņa ar noziegumiem finanšu un ekonomikas jomā, kā arī koruptīvo noziegumu apkarošana. To prokuratūras gada pārskata sanāksmē šonedēļ paziņoja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Pagaidām gan nav pārliecības, ka saukļi par aktīvu cīņu ar korupciju nepaliks tikai uz papīra, svētdien vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Līdzīgas prioritātes bija noteiktas arī pērn. Tomēr tieši šajā laikā bieži izskanējusi sabiedrības neizpratne par mīkstiem sodiem kukuļotājiem, vilcināšanos uzsākt izmeklēšanu vai lietu izbeigšanu bez rezultāta.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide