Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Degvielas tirgotāji

Galvenais izaicinājums ir klimata pārmaiņas

"Klimata pārmaiņas ir globāls izaicinājums, kas ietekmē visu pasauli, šo pārmaiņu sekas ir redzamas visur: tie ir plūdi, mežu ugunsgrēki, viesuļvētras. Visi saprot, ka, ja netiks sperti aktīvi soļi klimata pārmaiņu mazināšanai un ilgtspējības nodrošināšanai, situācija kļūs tikai sliktāka," uzskata degvielas nozares uzņēmuma Neste viceprezidente ilgtspējas jautājumos Salla Ahonena.

Lielie degvielas tirgotāji pamazām pārņem mazos

Latvijas degvielas tirgū jau vairākus gadus, arī šogad, vērojama konsolidācija, kad lielākie tirgotāji pārņem mazāko degvielas uzpildes stacijas un tā dēvētā TOP10 tirgotāji paliek nosacīti spēcīgāki. Tomēr kardinālas izmaiņas tirgū nav vērojamas, portālam Diena.lv situāciju komentēja Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas (LDTA) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns.

Vietējie degvielas tirgotāji: Atsevišķas prasības pašvaldību un valsts degvielas iepirkumos būtiski ierobežo konkurenci

Vietējie degvielas uzpildes mazumtirdzniecības uzņēmumi ar pašmāju kapitālu AS Virši-A, SIA Kings, SIA MC, Gotika Auto, Viada, Bērzkalni ir nosūtījuši publisku vēstuli valsts amatpersonām un atbildīgajām institūcijām ar aicinājumu izstrādāt vienotus kritērijus, lai nepieļautu konkurenci kropļojošu prasību iekļaušanu valsts un pašvaldību rīkotajos degvielas iepirkumu konkursos, kas nostāda nevienlīdzīgos apstākļos vietējos tirgotājus ar ārvalstu tīklu tirgus spēlētājiem, portālu Diena.lv informēja minētie tirgotāji.

Degvielas tirgotāji atbalsta eiro ieviešanu

Latvijas Degvielas tirgotāju asociācija (LDTA) un Degvielas tirgotāju un ražotāju savienība (DTRS) otrdien, tiekoties ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, pauda atbalstu ieviešanai ar 2014. gada 1. janvāri un apņēmās pārejas procesā rīkoties atbildīgi, nepieļaujot nepamatotu degvielas mazumtirdzniecības cenu pieaugumu.

Līdz ar vasaras atnākšanu pieaudzis degvielas apgrozījums

Sākoties vasaras sezonai pārdotās degvielas apjomi palielinājušies par 15%, savukārt drēgnie un lietainie laikapstākļi būtiski mainījuši vasaras sezonai raksturīgos cilvēku pirkšanas paradumus, liecina degvielas uzpildes staciju apsaimniekotāja Virši-A apkopotā informācija.

Prognozē, ka ekonomiskā krīze ilgs desmit gadus

Pasaulē un Latvijā ekonomiskā krīze ilgs desmit gadus, pirmdien intervijā Latvijas Radio prognozeja Latvijas Degvielas tirgotāju  asociācijas (LDTA) prezidents Ojārs Karčevskis."Manas prognozes ir, ka krīzes ilgums būs 10 gadi. Mēs esam nodzīvojuši pirmos trīs. Domāju, ka krīzes atplūde vēl būs un to mēs redzēsim," teica asociācijas vadītājs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide