Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +24 °C
Skaidrs
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Dienasgrāmata

Veļas mazgātājas piezīmes no Francijas dienvidiem

Pavasarī aizgāju no darba žurnālistikā Latvijā. Domājot, ko darīt tālāk, atcerējos draudzenes pagājušās vasaras piedāvājumu pastrādāt kādā veļas mazgātavā Francijas kalnos. Pārvaicāju, vai piedāvājums aktuāls arī šogad, un, kad saņēmu ziņu – jā, brauc! –, sakrāmēju mazo mugursomu un sēdos lidmašīnā, lai uz mēnesi kļūtu par veļas mazgātāju Vilforas ciemā Sevēnu Nacionālajā parkā.

It’s Kyiv, baby!*

jeb Atzīšanās mīlestībā mirklim un pilsētai, kura vairs nekad nebūs tāda pati... * Tā ir Kijiva, mazulīt! – no angļu val.

Karājas pie griestiem, spridzina pirotehniku, stundas laikā sēž skapī

Kas tas ir? Gaudo kā vilks, spļaudās kā kamielis, skraida kā zirgs, ņaud kā kaķis. Mēdz sēdēt skapī, karāties pie griestiem un apēst citu cīsiņus. Tādu skolēnu varētu portretēt, apkopojot dažādas jauniešu dienasgrāmatās rakstītās piezīmes. Vairākas Dienas aptaujātās skolas gan atzīst, ka mūsdienās iespēja saņemt piezīmi dienasgrāmatā vai elektroniskajā žurnālā ir krietni mazāka nekā agrāk.

Vēstures daudzkameru acs - Ata Klimoviča Personiskā Latvija. Divdesmitā gadsimta stāsti

XX gadsimts. Latvijas vēstures stāstu koris kā jūra, kas ir katrā pilienā un nekur citur nepastāv. Atis Klimovičs Personiskā Latvija. Divdesmitā gadsimta stāsti. Izdevniecība Dienas Grāmata, 2011.Daudzkameru jeb saliktās acis, ar ko lepojas daudzi posmkāji, sastāv no simtiem līdz pat tūkstošiem atsevišķu actiņu jeb omatīdiju, kam katrai ir sava radzene, lēca un fotoreceptorās šūnas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide