Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +3 °C
Smidzinošs lietus
Trešdiena, 19. februāris
Zane, Zuzanna

Diskriminācija

Viedoklis: Kāpēc čigānam nav svarīgi, vai viņu sauc par čigānu vai romu

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) un SKDS veiktā aptauja liecina – lielāko distanci Latvijas iedzīvotāji ietur ar čigāniem jeb romiem: 33% iedzīvotāju negribētu strādāt kopā ar romiem, 47% negribētu romus savā ģimenē, bet 36% nevēlētos dzīvot romiem kaimiņos. Apmēram 40% atzīst, ka viņiem ar romiem ir bijusi negatīva pieredze. Divām trešdaļām šādas negatīvas pieredzes nav, tomēr attieksme pret cittautiešiem ir ārkārtīgi piesardzīga. "Sniedzot intervijas, man ir nācies ar intervētāju apspriest gan labo, gan slikto, bet publiskajā telpā nereti tiek atspoguļots tikai pozitīvais – re, kāda forša romu meitene, kā viņai viss sanāk, viss taču ir kārtībā! Bet tas ir nepareizi, jo diskriminācijas noklusēšana nelauž stereotipus," norāda kampaņas Atvērtība ir vērtība vēstnese Rasma Zavicka.

Brauciens, kas beidzās nesācies un sagandēja dienu

Ar virsrakstā minēto frāzi var raksturot Gunāra Grabinska nepatīkamo pieredzi Rīgas autoostā - pārvadātājs Lux Express nerada iespēju pakalpojumu sniegt pasažierim riteņkrēslā. Invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons pirmdien sociālā eksperimenta ietvaros nolēma pārbaudīt sabiedriskā transporta pieejamību cilvēkiem riteņkrēslos. Apvienības biedri Gunārs Grabinskis un Raitis Briedis plānoja doties no Rīgas uz Daugavpili ar kompānijas Lux Express autobusu, taču viņiem pakalpojumu saņemt neizdevās. Notikušais dokumentēts arī video. Tikmēr pārvadātāja pārstāvis pauž nožēlu par situāciju, taču norāda - šādos gadījumos pasažierim pārvadātājs jāinformē 36 stundas pirms plānotā brauciena laika.

Dzintarzeme nav nobriedusi citām rasēm

Indieši Afans un Abusohails uz Latviju atbrauca piepildīt sapni - studēt medicīnu, lai savu mūžu veltītu cilvēku ārstēšanai. Aizvadīts pirmais semestris Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), taču, kā abi atzīst Dienai, pilnvērtīgi nodoties studijām tā arī neesot izdevies - un nevis prāta spēju, bet gan Latvijā pastāvošās diskriminācijas un rasisma dēļ. Tas savukārt radot virkni sadzīvisku ķibeļu.

Diskriminācija Irānā - sievietes padzen no volejbola spēles

Sievietēm, tai skaitā arī žurnālistēm, svētdien liegts Irānā apmeklēt Pasaules līgas turnīra maču starp mājinieku volejbolistiem un Itāliju.Daiļā dzimuma pārstāves arēnā Azadi Stadium netika ielaistas jau piektdien, kad abas komandas aizvadīja pirmo maču, bet žurnālistēm tika palūgts spēles norises vietu atstāt.

Krievija Satversmes preambulu nosauc par diskriminējošu

Pieņemtā Satversmes preambula ir politiski angažēts dokuments, kura mērķis ir juridiski nostiprināt latviešu dominējošo statusu pār nācijas etniskajām minoritātēm un tālāk šķeltu sabiedrību, teikts Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas mājaslapā publicētā paziņojumā. "Sagaidām, ka šāda apkaunojoša prakse, kad nacionālistu spēki Eiropas Savienības valstī, aizbildinoties ar konstitūcijas reformām, leģitimizē diskriminējošu politiku, tiks pienācīgi izvērtēta no atbildīgo starptautisko un Eiropas organizāciju puses," teikts paziņojumā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide