Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Dokumentālais kino

B faili un atmiņas par tagadni

Pedagogi un autoritātes var aizšķilt, bet bez savas gribas nedegsi, ir pārliecināta režisore Signe Birkova, kura stāsta arī par to, kāpēc ir vajadzīgas filmas par citplanētiešiem un kāpēc kino vienmēr vissvarīgākais ir pārdzīvojums, nevis akadēmiski prātojumi.

Laima Žurgina pabeigusi darbu pie filmas par leģendāro Rīgas kafejnīcu Kaza

Splendid Palace, 11. aprīlī notiks režisores Laimas Žurginas dokumentālās filmas Kaza kāpa debesīs pirmizrāde. Filmā apkopoti unikāli materiāli par Latvijas kultūras dzīvē īpašu laiku, īpašu vietu un īpašiem cilvēkiem – 20. gadsimta 60. gadi, brīvības gars leģendārajā Rīgas kafejnīcā Kaza un kultūras personības, kas izaugušas no Kazas apmeklētāju loka, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

LTV1 vairāku dokumentālo filmu televīzijas pirmizrādes

Lieldienām veltītajā programmā Latvijas Televīzijas 1. kanāla skatītājiem pirmoreiz būs iespēja redzēt režisores Līgas Gaisas talantīgo darbu Spēle ar beigām, izsekot noslēpumainā rakstnieka Paulu Koelju likteņa gaitām filmā Paulu Koelju. Mana dzīve, kā arī uzzināt emocionālus un zinātniskus atklājumus par svarīgo orgānu – sirdi, informēja LTV pārstāve Laura Brokāne.

LTV1 aicina pieminēt 1949. gada deportāciju upurus

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, 25. martā, Latvijas Televīzijas 1. kanālā tiks demonstrētas divas atcerei veltītas dokumentālās filmas, informēja LTV pārstāve Laura Brokāne.

Kīanu Rīvsa debija dokumentālajā kino: Žēl, ka nākotne būs digitāla

Amerikāņu aktieris Kianu Rīvss debitējis dokumentālo filmu žanrā, izdodams savu jaunāko garadarbu – kinolenti _Side By Side, _kurā stāstīts par digitālo tehnoloģiju ietekmi uz filmu industriju, vēsta aģentūra Reuters. 98 minūšu garajā dokumentālajā filmā K.Rīvss iemūžināts kā intervētājs, savukārt viņa intervējamo lokā nokļuvušas tādas kinoindustrijas prominences kā Džeimss Kamerons, Deivids Finčers, Deivids Linčs, Džordžs Lūkass, Martins Skorsēze, Kristofers Nolans, citi režisori un kinoindustrijas darbinieki.

Lielajā Kristapā pirmizrādi piedzīvos Dokumentālists

Pēc pirmizrādes 13. aprīlī nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps kinoteātrī Splendid Palace būs skatāma režisoru Ivara Zviedra un Ineses Kļavas dokumentālā filma Dokumentālists.Dokumentālists nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps 2012 pretendē uz balvām divās nominācijās - _Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma un Labākā dokumentālā kino režija_.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide