Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Drošība internetā

Latvijā notiks Facebook un Drossinternets.lv vebinārs par drošību internetā

Īsi pirms skolēnu brīvdienām, trešdien, 26. maijā, pulksten 16.00 Facebook sadarbībā ar Latvijas Drošāka interneta centru (Drossinternets.lv), kas ir vadošā bērnu un jauniešu interneta drošības organizācija, Latvijas skolēniem, jauniešiem un skolotājiem notiks īpašs tiešsaistes vebinārs par drošību internetā.

Uzmanīt sevi un citus

Šodien jau piecpadsmito gadu pēc kārtas tiek atzīmēta Drošāka interneta diena, tādējādi aktualizējot informāciju par jauniešu tiešsaistes mediju lietotprasmēm un ar to saistītiem drošības pasākumiem. Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska atzīst, ka zināšanas par drošību internetā jauniešiem gadu gaitā ir uzlabojušās, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību parādās arī jaunas problēmas.

Drošāka interneta centrs: Latvijas interneta lietotāji tiešsaistē ir lētticīgi

Lai arī masu medijos regulāri izskan informācija par krāpšanas gadījumiem internetā, Latvijas iedzīvotāji tiešsaistē turpina ticēt neticamiem piedāvājumiem un rīkoties nedroši, trešdien informējot par kiberdrošības tēmai veltītu sociālo eksperimentu rezultātiem, sacīja Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.

Eksperti brīdina par bīstamo sociālo tīklu spēli Zilais valis

Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies bīstamā sociālā spēle Zilais valis, kas jauniešus iesaista dažādos izaicinājumos, kuri var beigties ar nopietnām traumām un nāvi.

10 soļi datu drošībai internetā

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību personīgo datu drošībai, īpaši veicot finanšu darījumus internetā, Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija un Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV izstrādājuši 10 padomus kā aizsargāt savus personīgos datus.

Bāliņa: Informācija internetā jāaizsargā tāpat, kā armijai jāaizsargā valsts

Pat tad, ja cilvēks internetu nelieto, par viņu ir gana daudz informācijas - kaut vai dažādos valsts reģistros, pie darba devēja, draugu un radu sociālo tīklu profilos. Par drošības riskiem internetā intervijā Romānam Meļņikam stāsta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa.

Lai dators nekļūst par nedraugu - noteikumi bērna drošībai internetā

Mūsdienu bērni jau no triju gadu vecuma un, iespējams, pat vēl agrāk zina, kas ir dators un kuras pogas jāspiež, lai skatītos multfilmas un spēlētu spēlītes. Tad, kad bērns jau ir iemācījies lasīt un rakstīt un sāk apgūt interneta vilinājumu, dators var izrādīties arī nedraugs. Gluži tāpat kā uz ielas - pieaugušajam jāiemāca bērnam neņemt konfekti no svešiem cilvēkiem, tāpat arī ir jāiemāca nekomunicēt ar svešiniekiem datorā, raksta laikraksta Diena pielikums Droša Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide