Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Drošība internetā

Latvijā notiks Facebook un Drossinternets.lv vebinārs par drošību internetā

Īsi pirms skolēnu brīvdienām, trešdien, 26. maijā, pulksten 16.00 Facebook sadarbībā ar Latvijas Drošāka interneta centru (Drossinternets.lv), kas ir vadošā bērnu un jauniešu interneta drošības organizācija, Latvijas skolēniem, jauniešiem un skolotājiem notiks īpašs tiešsaistes vebinārs par drošību internetā.

Par 16 noziegumu izdarīšanu kiberpedofilam piespriež sešus gadus aiz restēm

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piespriedusi sešus gadus un desmit mēnešus ilgu cietumsodu kādam jaunam vīrietim, kurš apsūdzēts par to, ka, slēpjoties aiz viltus sociālo tīklu profiliem, viņš panācis nepilngadīgu meiteņu atkailināšanos un kailfoto nosūtīšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Uzmanīt sevi un citus

Šodien jau piecpadsmito gadu pēc kārtas tiek atzīmēta Drošāka interneta diena, tādējādi aktualizējot informāciju par jauniešu tiešsaistes mediju lietotprasmēm un ar to saistītiem drošības pasākumiem. Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska atzīst, ka zināšanas par drošību internetā jauniešiem gadu gaitā ir uzlabojušās, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību parādās arī jaunas problēmas.

Drošāka interneta centrs: Latvijas interneta lietotāji tiešsaistē ir lētticīgi

Lai arī masu medijos regulāri izskan informācija par krāpšanas gadījumiem internetā, Latvijas iedzīvotāji tiešsaistē turpina ticēt neticamiem piedāvājumiem un rīkoties nedroši, trešdien informējot par kiberdrošības tēmai veltītu sociālo eksperimentu rezultātiem, sacīja Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.

Eksperti brīdina par bīstamo sociālo tīklu spēli Zilais valis

Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies bīstamā sociālā spēle Zilais valis, kas jauniešus iesaista dažādos izaicinājumos, kuri var beigties ar nopietnām traumām un nāvi.

10 soļi datu drošībai internetā

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību personīgo datu drošībai, īpaši veicot finanšu darījumus internetā, Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija un Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV izstrādājuši 10 padomus kā aizsargāt savus personīgos datus.

Bāliņa: Informācija internetā jāaizsargā tāpat, kā armijai jāaizsargā valsts

Pat tad, ja cilvēks internetu nelieto, par viņu ir gana daudz informācijas - kaut vai dažādos valsts reģistros, pie darba devēja, draugu un radu sociālo tīklu profilos. Par drošības riskiem internetā intervijā Romānam Meļņikam stāsta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide