Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Drošība internetā

Par 16 noziegumu izdarīšanu kiberpedofilam piespriež sešus gadus aiz restēm

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piespriedusi sešus gadus un desmit mēnešus ilgu cietumsodu kādam jaunam vīrietim, kurš apsūdzēts par to, ka, slēpjoties aiz viltus sociālo tīklu profiliem, viņš panācis nepilngadīgu meiteņu atkailināšanos un kailfoto nosūtīšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Uzmanīt sevi un citus

Šodien jau piecpadsmito gadu pēc kārtas tiek atzīmēta Drošāka interneta diena, tādējādi aktualizējot informāciju par jauniešu tiešsaistes mediju lietotprasmēm un ar to saistītiem drošības pasākumiem. Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska atzīst, ka zināšanas par drošību internetā jauniešiem gadu gaitā ir uzlabojušās, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību parādās arī jaunas problēmas.

10 soļi datu drošībai internetā

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību personīgo datu drošībai, īpaši veicot finanšu darījumus internetā, Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija un Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV izstrādājuši 10 padomus kā aizsargāt savus personīgos datus.

Bāliņa: Informācija internetā jāaizsargā tāpat, kā armijai jāaizsargā valsts

Pat tad, ja cilvēks internetu nelieto, par viņu ir gana daudz informācijas - kaut vai dažādos valsts reģistros, pie darba devēja, draugu un radu sociālo tīklu profilos. Par drošības riskiem internetā intervijā Romānam Meļņikam stāsta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa.

Lai dators nekļūst par nedraugu - noteikumi bērna drošībai internetā

Mūsdienu bērni jau no triju gadu vecuma un, iespējams, pat vēl agrāk zina, kas ir dators un kuras pogas jāspiež, lai skatītos multfilmas un spēlētu spēlītes. Tad, kad bērns jau ir iemācījies lasīt un rakstīt un sāk apgūt interneta vilinājumu, dators var izrādīties arī nedraugs. Gluži tāpat kā uz ielas - pieaugušajam jāiemāca bērnam neņemt konfekti no svešiem cilvēkiem, tāpat arī ir jāiemāca nekomunicēt ar svešiniekiem datorā, raksta laikraksta Diena pielikums Droša Diena.

Eksperte: Tieši vecāki ļoti neapdomīgi publisko savu bērnu bildes

Neret tieši vecāki ir tie, kuri sociālajos tīklos ļoti neapdomīgi publicē savu bērnu fotoattēlus, pie tam tādus, par kuriem atvases nemaz nepriecājas, piektdien Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa.

Pilns internets ar ziloņiem trauku veikalā

Jaunākā aptauja liecina, ka tikai 49% Latvijas iedzīvotāju ir būtiski sargāt savu privāto informāciju interneta vidē. Aptauja, ko šomēnes veica Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.lv sadarbībā ar OMD Snapshots, atklāj, ka liela daļa sabiedrības vēl aizvien nepievērš pietiekami lielu vērību datu aizsardzībai internetā.

Eksperts: Vecie mobilie telefoni ir drošāki par viedtālruņiem

Pagājušajā nedēļā plaši izskanēja skandāls par Igaunijas ārlietu ministra Urmasa Paeta un Eiropas Savienības augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos Ketrinas Eštones telefonsarunas noklausīšanos un ieraksta noplūdināšanu internetā. Šis un citi līdzīgi gadījumi uzjundījuši sabiedrības interesi par to, kā kaut kas tāds ir iespējams un vai tas var skart arī līdzcilvēkus.

CERT brīdina par bīstamu vīrusu, kas apdraud internetbanku lietotājus

Kopš pagājušās nedēļas Latvijā novērots, ka interneta vidē izplatās internetbankas lietotājus apdraudošs vīruss, kura mērķis ir izkrāpt lietotāju personīgo informāciju un internetbanku piekļuves datus, biznesa portālu Nozare.lv informē informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija _CERT.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide