Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Drošība uz ceļa

Vecākiem savām atvasēm vairāk jāstāsta par drošību uz ceļiem

Mācību gada izskaņā pie skolām ir daudz transportlīdzekļu: velosipēdi, mopēdi, motorolleri, motocikli un automašīnas. "Bet, pirms izvēlamies uz izlaidumu dāvināt jaunietim automašīnu, ir jāpadomā - vai bērns ir gatavs uzņemties atbildību būt par autovadītāju. Varbūt tā ir tikai vecāku ambīcija - uzdāvināt auto vai motociklu, vai velosipēdu? Un, ja tā un vērtīga dāvana jaunietim no debesīm nokrīt, sākas izrādīšanās, bet prasmes valdīt pār ātrumu vēl nav," laikraksta Diena pielikumā Droša Diena stāsta stāsta Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere.

Agresīvos vadītājus iesaistīs braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbībās

Lai pilnveidotu pārkāpumu uzskaites punktu sistēmu, ieviestu jaunus ietekmēšanas līdzekļus un vienkāršotu punktu reģistrēšanas un dzēšanas kārtību, ceturtdien, 11.jūlijā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos par pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas kārtību, portālu _Diena.

Policija nedēļas nogalē īpaši aktīvi kontrolēs autobraucējus

Nedēļas nogalē vairākās Latvijas pilsētās gaidāmi lieli masu pasākumi, tāpēc, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību, policija sola strādāt pastiprinātā režīmā un aicina autovadītājus nebūt pārgalvīgiem. Kā ziņots, vairākās Latvijas pilsētās tiks atzīmēti ikgadējie zvejnieku svētki, bet Liepājā norisināsies arī plaši apmeklētais mūzikas festivāls Summer Sound.

Mediķi aicina noteikt papildu prasības velosipēdistu drošībai

Kaut arī Latvijā nav statistikas par to, cik cilvēki ikdienā pārvietojas ar velosipēdu, novērojumi liecina, ka to skaits pieaug. Līdz ar to aktuālāks kļūst arī jautājums par velosipēdistu drošību. Šogad pirmajos piecos mēnešos Latvijā bojā gājuši divi, savukārt ievainoti 120 velosipēdisti. Daudzi gan uzskata - lai samazinātu negadījumos cietušo skaitu, nepieciešams uzlabot veloceliņu infrastruktūru un izkopt braukšanas kultūru Latvijā, bet mediķi stingri iestājas par obligātu aizsargķiveru lietošanu.

Ķuzis: Pērn uzlabojusies situācija uz Latvijas ceļiem

Pagājušajā gadā situācija uz Latvijas ceļiem uzlabojās - avārijās bija gan mazāk bojā gājušo, gan arī cietušo, šorīt telekompānijā LNT izteicās Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide