Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Dzemdības

Stradiņa slimnīcā atsāk ģimenes dzemdības

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Dzemdību nodaļā tiek atsāktas ģimenes dzemdības, ievērojot piesardzības pasākumus, lai rūpētos par pacientu un darbinieku drošību, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Janita Veinberga.

Dzemdību nams un Stradiņa slimnīca neatcels dzemdībām noteiktos ierobežojumus

Rīgas Dzemdību nams un Stradiņa slimnīca pagaidām neatcels dzemdībām noteiktos ierobežojumus, jo abas iestādes pieņem dzemdības arī sarežģītos gadījumos un ir vienīgie šādu pakalpojumu sniedzēji valstī, tāpēc tajās nepieciešami papildu drošības pasākumi, kas nav minēti Pasaules veselības organizācijas (PVO) rekomendācijās, šādu nostāju pauduši abu iestāžu pārstāvji.

Vasarā slēgs Valgas slimnīcas dzemdību nodaļu

Valgas slimnīcas dzemdību nodaļa tiks slēgta 1. jūlijā, otrdien nolēmusi slimnīcas valde. Kā raksta avīzes Postimees portāls, Igaunijas Slimokase ieteikusi Tartu universitātes klīnikai slēgt dzemdību nodaļas Valgā un Pelvā, jo topošās māmiņas šajos apriņķos aizvien biežāk izvēlas dzemdēt Tartu, kur atrodas lielāka slimnīca.

Jūrmalas slimnīcā nācis pasaulē šogad jau tūkstošais jaundzimušais

Piektdien, 28. jūlijā, Jūrmalas slimnīcā piedzimis šogad jau tūkstošais bērniņš. Rīdzinieku Irinas Mikelenas un Jevgēnija Goļika ģimenē dzimusi metiņa Nikola. Nikola ir tūkstošais bērniņš, kurš dzimis Jūrmalas slimnīcas dzemdību nodaļā 2017. gadā, vēsta Jūrmalas pašvaldība.

Paciente bezspēcīga ārstu priekšā

"Ak, šausmas, cik milzīgs bērns, ko tu visu laiku bulciņas ēdi?" šie, visticamāk, nav pirmie vārdi, ko no ārsta gribētu dzirdēt tikko dzemdējusi sieviete. Pie Dienas vērsusies kāda jaunā māmiņa Ilze, kas ne vien dzemdību dienā saskārusies ar slimnīcas darbinieku rupju attieksmi, bet arī vēlāk konstatējusi, ka no medicīnas iestādes izraksta "izgaisuši" ieraksti par to, ka dzemdības nenoritēja gludi. "Papīri tīri", tāpēc savu taisnību Ilze pierādīt nevar – viņas vārds pret speciālistu teikto.

Mirstība atspoguļo sistēmu

Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste Dace Rezeberga intervijā Annai Strapcānei.Fragments no intervijas:20 mirušas mātes trīs gados. Diemžēl Eiropas kontekstā atkal izceļamies sliktā nozīmē. Kāpēc?

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide