Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dzimstība

Augusta sākumā dzimušo trīnīšu vecākiem piešķirs 4500 eiro pabalstu

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja otrdien, 20. augustā, atbalstīja 4500 eiro vienreizējā pabalsta piešķiršanu ģimenei, kurā piedzima trīnīši. Trīs zēni nāca pasaulē 3. augustā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Šogad šie ir pirmie trīnīši, kas piedzimuši rīdziniekiem, portālu Diena.lv informēja Rīgas domē.

Pētījums: Latvijā 41% bērnu dzimst neprecētiem pāriem

Latvijā 41% bērnu dzimst ārpus laulības, secināts pētījumā par jauniešu labklājību. Baltijas valstīs. Eiropas savienībā vidēji 43% bērnu dzimst ārpus laulības. Tikmēr Lietuvā ārpus laulības dzimst 27% bērnu, bet Igaunijā - 56%. Kā liecina pētījuma dati, Igaunijā un Latvijā katra otrā, bet Lietuvā 42% laulību tiek šķirtas, proti, uz katrām 100 laulībām Igaunijā ir 51, Latvijā 47, Lietuvā 42 šķirtas laulības.

Pērn Latvijā piedzimuši 21 646 bērni

Pagājušajā gadā Latvijā piedzimuši 21 646 bērni, bet 129 dzimuši nedzīvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati par dzemdībām un jaundzimušajiem Latvijā.

Sarucis Latvijā piedzimušo bērnu skaits

Šogad pirmajā ceturksnī Latvijā piedzimuši 4948 bērni, kas ir par 365 jeb 6,9% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie demogrāfiskie rādītāji.

Latvijā un Igaunijā pieaug dzimstība

Šogad līdz jūlijam visās Baltijas valstīs ir fiksēts negatīvs iedzīvotāju dabiskais pieaugums, bet Igaunijā rādītāji ir salīdzinoši pozitīvāki nekā Latvijā un Lietuvā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija.

Gada pirmajā pusē Latvijā dzimušo bērnu skaits pieaudzis par 2%

Kopš 2011. gada dzimušo skaits Latvijā pieaug, un arī 2016. gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits ir par 224 mazuļiem jeb 2% lielāks nekā 2015. gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati. Šogad līdz jūlijam Latvijā pasaulē nākuši 10 943 mazuļi.

Latvijas iedzīvotāju skaits pērn sarucis straujāk

Pērn Latvijas iedzīvotāju skaits sarucis par 0,86% jeb 17,1 tūkstoti cilvēku, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Iedzīvotāju skaita sarukums bijis par 0,09% straujāks nekā 2014.gadā.Reģionu griezumā iedzīvotāju skaits palielinājās tikai Pierīgas reģionā, kur pieauga par pustūkstoti cilvēku.

Dzimstība palielinās, bet dabiskais pieaugums aizvien negatīvs

Šā gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēti 5313 jaundzimušie, kas ir par 87 mazuļiem jeb 2% vairāk nekā 2015.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.Tendence jaundzimušo skaita pieaugumam vērojama jau kopš 2011.gada.Vienlaikus CSP dati liecina, ka pirmajā ceturksnī nedaudz pieaugusi mirstība - reģistrēti 7848 mirušie, kas ir par 86 cilvēkiem jeb 1,1 % vairāk nekā pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide