Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Dzimstība

Dzimstības līmenis Ķīnā pērn bijis zemākais 70 gadu laikā

Dzimstība Ķīnā pērn samazinājusies līdz zemākajam līmenim kopš komunistiskās valsts dibināšanas 1949.gadā, tādejādi vairojot bažas, ka sabiedrības novecošanās un darbaspēka samazinājums palielinās spiedienu uz ekonomiku, kuras izaugsmes temps pēdējo gadu laikā ir palēninājies.

Valgas slimnīcas dzemdību nodaļa jau slēgta

Valgas slimnīcas dzemdību nodaļa, kuru bija paredzēts likvidēt 1. jūlijā, tikusi slēgta jau pagājušajā nedēļā. Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Mareks Sērs paskaidrojis, ka dzemdību nodaļa slēgta agrāk, nekā plānots, jo trūkst darbinieku.

Pērn Latvijā piedzimuši 21 646 bērni

Pagājušajā gadā Latvijā piedzimuši 21 646 bērni, bet 129 dzimuši nedzīvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati par dzemdībām un jaundzimušajiem Latvijā.

Sarucis Latvijā piedzimušo bērnu skaits

Šogad pirmajā ceturksnī Latvijā piedzimuši 4948 bērni, kas ir par 365 jeb 6,9% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie demogrāfiskie rādītāji.

Latvijā un Igaunijā pieaug dzimstība

Šogad līdz jūlijam visās Baltijas valstīs ir fiksēts negatīvs iedzīvotāju dabiskais pieaugums, bet Igaunijā rādītāji ir salīdzinoši pozitīvāki nekā Latvijā un Lietuvā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija.

Gada pirmajā pusē Latvijā dzimušo bērnu skaits pieaudzis par 2%

Kopš 2011. gada dzimušo skaits Latvijā pieaug, un arī 2016. gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits ir par 224 mazuļiem jeb 2% lielāks nekā 2015. gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati. Šogad līdz jūlijam Latvijā pasaulē nākuši 10 943 mazuļi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide