Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +9 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 12. aprīlis
Jūlijs, Ainis

Emigranti

Iznākusi Mārtiņa Kaprāna grāmata par Lielbritānijas latviešiem

Trešdien, 17. maijā, notiks Latvijas Universitātes (LU) Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētnieka Mārtiņa Kaprāna monogrāfijas Latvieši tur. Latvijas emigrantu mobilitāte un iesakņošanās Lielbritānijā 21. gadsimteņa sākumā atvēršana. Grāmatu izdevis LU Akadēmiskais apgāds.

Aizbraukušās smadzenes

Latviju pēdējos 25 gados ir pametuši vairāk nekā 200 000 cilvēku, lielākā daļa no tiem devušies labākas dzīves meklējumos uz Rietumeiropu, taču pretēji stereotipiem, ka aizbrauc tikai bezdarbnieki un neizglītotie, apjomīgā Latvijas Universitātes (LU) pētījumā atklājies, ka apmēram puse aizceļotāju ir izglītoti speciālisti, kas ārzemēs sekmīgi konkurē darba tirgū. 

Aizbraucēji negrib atgriezties, jo nejūtas gaidīti

Kad vienā brīdī saproti, ka vēlme skriet basām kājām pa pļavu ir spēcīgāka par svešumā pieejamajām iespējām, un atskārsti, ka Latvijā palikusī vecmāmiņa ar katru gadu kļūst vecāka un jūs varat arī vairs nesatikties, tad ir jābrauc mājās. Tā daļa rīkojusies arī brīdī, kad bija jāizvēlas, kādā skolā sūtīt bērnus, un pārcēlās atpakaļ uz Latviju, jo gribēja, lai atvases tomēr nekļūtu par īriem, bet mācītos latviešu skolā un interešu pulciņos zīmētu Latvijas ainavas un dziedātu latviešu dziesmas.

Vairums itāļu iebilst pret imigrāciju

Trīs ceturtdaļas itāļu negatīvi vērtē imigrāciju no valstīm, kas nav Eiropas Savienībā (ES), bet vairāk nekā puse ir arī pret to, ka uz dzīvi Itālijā pārceļas eiropieši, liecina Eirobarometra pētījuma dati. 

Pērn no Lietuvas emigrējuši 38 800 cilvēku

Pērn no Lietuvas emigrējuši 38 800 un lielākā daļa no tiem - uz Lielbritāniju, teikts Lietuvas Statistikas departamenta gadskārtējā izdevumā Lietuvas iedzīvotāju starptautiskā migrācija 2013.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide