Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Gada vārds un nevārds

Valodas notumses zona ar vārdu "episki"

Par gada vārdu Latvijā ir nosaukts vārds "notumse", kas ieteikts angļu vārda blackout vietā kā īss un ērts apzīmējums reizēm, kad pazūd elektriskā strāva. Ar pirmatnējo nozīmi "krēsla" vai "tumsa" šis vārds ir minēts Kārļa Mīlenbaha un Jāņa Endzelīna 1925. gada Latviešu valodas vārdnīcā – atklāja viens no akcijas Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens žūrijas dalībniekiem – Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas vadītājs Uģis Nastevičs.

Atrasti atkrastē

Par gada vārdu Latvijā nosaukta "atkraste", kas kļuvusi ļoti aktuāla saistībā ar Eiropas Savienības regulām un direktīvām.

Valoda kā izklaide

Valodnieki un literāti jau 13. reizi meklē gada vārdu, nevārdu un spārnoto teicienu, un uzvarētāji visās kategorijās tiks paziņoti 25. janvārī. Pirmo reizi komisijā darbojas arī mārketinga speciālists un rakstnieks Pēteris Pūrītis.

Aicina iesūtīt 2015. gada vārda, nevārda un spārnotā teiciena pieteikumus

Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa (LVAK) sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību un LZA Terminoloģijas komisiju jau trīspadsmito reizi izsludina akciju _Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens, _informēja akcijas koordinātore Ieva Kolmane.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide