Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Gaisa kvalitāte

Kā izbeigt termostatu karus?

Latvijā pret tīra gaisa nodrošināšanu publiskās telpās un birojos līdz šim esam izturējušies pavirši. Tam pamatā visbiežāk ir nezināšana par kvalitatīva gaisa nozīmi cilvēka veselībai un darbaspējām, turklāt joprojām ir priekšstats, ka risinājumi gaisa kvalitātes uzlabošanai ir dārgi un sarežģīti. Taču tīrs iekštelpu gaiss var būt ekonomisks, jo ir jāskata izmaksas pret ieguvumu. Uzņēmēji un telpu īpašnieki, kas plāno vai jau strādā pie ventilācijas sistēmas sakārtošanas, būs ieguvēji gan ilgtermiņā, gan īstermiņā.

Rīgā gaisa kvalitātes indekss ir novērtējams kā ļoti slikts, pārējā Latvijas teritorijā – slikts

Salīdzinājumā ar 2. oktobri PM10 diennakts vidējā koncentrācija 3. oktobrī ir nedaudz samazinājusies, taču joprojām augstā līmenī saglabājoties Rīgā un Latvijas Dienvidrietumu daļā. Atbilstoši, Rīgā gaisa kvalitātes indekss ir novērtējams kā ļoti slikts, bet pārējā Latvijas teritorijā – slikts, portālu Diena.lv informēja VSIA Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Rīgā, Liepājā un Rēzeknē konstatēta PVO standartiem neatbilstoša gaisa kvalitāte

Gaisa kvalitātes mērījumu stacijās veiktie mērījumi parāda, ka lielākās gaisa kvalitātes problēmas un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) standartiem neatbilstoša gaisa kvalitāte konstatēta Rīgā, Liepājā un Rēzeknē, izriet no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotā Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plāna 2019.-2030.gadam.

Ugunsgrēka Andrejsalā ietekmi uz gaisa kvalitāti varēs novērtēt februārī

Nedēļas nogalē Andrejsalā notikušā ugunsgrēka ietekmi uz gaisa kvalitāti galvaspilsētā varēs novērtēt februāra sākumā, kad būs zināmi mērījumu rezultāti, tomēr dūmi izkliedējās plašā teritorijā, samazinot iespēju kādā vietā bīstami paaugstināt piesārņojuma līmeni, aģentūra LETA uzzināja Valsts vides dienestā (VVD).

Vairums eiropiešu uzskata, ka ES vajadzētu rosināt papildu pasākumus, lai uzlabotu gaisa kvalitāti

Eirobarometra jaunās aptaujas rezultāti rāda, ka vairāk nekā divas trešdaļas eiropiešu uzskata, ka Eiropas Savienībai (ES) vajadzētu ierosināt papildu pasākumus, kas palīdzētu uzlabot gaisa kvalitāti. Tika aptaujāti vairāk nekā 27 000 iedzīvotāju visās ES dalībvalstīs, un vairāk nekā puse respondentu domā, ka mājsaimniecības, autoražotāji, enerģijas ražotāji, lauksaimnieki un publiskās iestādes nedara pietiekami daudz, lai uzlabotu gaisa kvalitāti.

Lielākajās pilsētās mudinās atteikties no malkas krāsnīm

Lai uzlabotu gaisa kvalitāti, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina atteikties no malkas apkures un pieslēgties centralizētai siltumapgādei gan Rīgā, gan citās lielākajās pilsētās.

Latvijā pērn bijis straujākais oglekļa dioksīda izmešu kāpums ES

Latvijā pērn bijis straujākais ogļskābās gāzes izmešu pieaugums Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, liecina ES statistikas departamenta Eurostat dati, kas balstīti uz provizoriskiem aprēķiniem par ogļskābās gāzes izmešiem pagājušajā gadā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide