Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -3 °C
Apmācies
Pirmdiena, 28. novembris
Rita, Olita, Vita

Gaisa kvalitāte

Labu gaisa kvalitāti var konstatēt tikai trešdaļā izglītības iestāžu ēku

Labu gaisa kvalitāti var konstatēt 35% izglītības iestāžu ēkās, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē deputātus informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Struktūrfondu departamenta direktora vietniece profesionālās izglītības un mūžizglītības attīstības jomā Gunta Arāja.

Pie jūras vai mežā?

Par laimi, Latvijā tikai pa retam gaisa kvalitāte ir tik slikta, ka to cilvēks sajūt fiziski, novērojot apgrūtinātu elpošanu vai jūtot sliktu aromātu

Gaisa kvalitāte neuzlabojas

Pašlaik 85% skolu telpās gaisa kvalitāte neatbilst Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ieteiktajām normām, proti, CO2 koncentrācija pārsniedz 1000 ppm (miljonās daļas, parts per million – angļu val.), līdz ar to nevar runāt par kvalitatīvu mācību vidi. Situācija gada laikā, kad šis jautājums iztirzāts vienā no valdības sēdēm, nav mainījusies, un arī šobrīd atbildīgajām institūcijām nav detalizēta rīcībplāna, kā to uzlabot. To nav veicinājusi arī līdzšinējā prakse siltināt izglītības iestādes, arhitektes Elīnas Rožulapas vārdiem sakot, ietinot tās vatē un plēvē, bet neparedzot gaisa apmaiņas sistēmu ierīkošanu.

Kā izbeigt termostatu karus?

Latvijā pret tīra gaisa nodrošināšanu publiskās telpās un birojos līdz šim esam izturējušies pavirši. Tam pamatā visbiežāk ir nezināšana par kvalitatīva gaisa nozīmi cilvēka veselībai un darbaspējām, turklāt joprojām ir priekšstats, ka risinājumi gaisa kvalitātes uzlabošanai ir dārgi un sarežģīti. Taču tīrs iekštelpu gaiss var būt ekonomisks, jo ir jāskata izmaksas pret ieguvumu. Uzņēmēji un telpu īpašnieki, kas plāno vai jau strādā pie ventilācijas sistēmas sakārtošanas, būs ieguvēji gan ilgtermiņā, gan īstermiņā.

Gaisa kvalitātes būtiska uzlabošanās gaidāma nedēļas nogalē

Patlaban Eiropas lielākajā daļā ir pasliktināta gaisa kvalitāte, tās būtiska uzlabošanās Latvijā gaidāma no piektdienas, kad vējš atnesīs tīrāku gaisu no ziemeļrietumiem, liecina Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra informācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide