Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Piektdiena, 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone

Garīgā veselība

DEPO rīko akciju, stādot 200 000 puķu sīpolu Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra parkā

Pandēmija atstāj būtiskas sekas uz emocionālo veselību. Veikalu tīkla DEPO darbinieki stāda puķu sīpolus Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra parkā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību mentālās veselības aprūpes nozarei, atgādinot, ka arī šīs nozares speciālisti ik dienas glābj cilvēku dzīves un dzīvības šī vārda vistiešākajā nozīmē.

Pirmais pakāpiens garīgās veselības stiprināšanā

Krīžu un konsultāciju centra Skalbes krīzes tālrunis pandēmijas laikā daudziem ir pirmās palīdzības aptieciņa, intervijā Aismai Orupei atzīst psiholoģe, biedrības Skalbes vadītāja Zane Avotiņa.

Grūtie laiki ģimenēs ar bērniem

Gadu ilgusī pandēmija un tās ierobežojumi īpaši smagi ir skāruši ģimenes ar bērniem un pusaudžus, Dienai stāsta Rīgas Sociālā dienesta Sociālā darba nodaļas vadītāja Marina Fiļipova. Turklāt ir ne tikai saasinājušās problēmas ģimenēs, kas jau līdz šim bijušas sociālā dienesta klienti, bet nākušas klāt arī jaunas ģimenes. Piemēram, šā gada pirmajā ceturksnī bijuši vairāk nekā 500 jaunu gadījumu, kuros bijusi nepieciešama sociālā dienesta iesaiste, un tas ir vairāk nekā iepriekšējos gados.

Pusaudžu resursu centrā atklāts Tehnoloģiju kabinets bērnu un jauniešu mentālās veselības uzlabošanai

Šī gada decembrī atklāts Bērnu slimnīcas fonda Pusaudžu resursu centra (PRC) Tehnoloģiju kabinets, kas ir aprīkots ar modernu neirofīdbeka un virtuālās realitātes simulāciju aparatūru. Tas bijis iespējams, pateicoties VAS Latvijas Loto atbalstam. Šāds Tehnoloģiju kabinets, kurā palīdzība pieejama bez maksas, pagaidām Latvijā ir vienīgais, un tā mērķis ir palīdzēt bērniem un pusaudžiem ar dažādām mentālās veselības grūtībām, izmantojot tehnoloģijās balstītas metodes, kas vienlaikus arī pašiem jauniešiem ir daudz vairāk pieņemamas, interesantas un motivējošas, portālam Diena.lv pastāstīja PRC.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide