Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ģimenes pabalsts

Atšķirīgās iespējas bērniem

Gandrīz katra Latvijas valdība pēdējos gados kā vienu no prioritātēm ir izvirzījusi ģimenes labklājības nodrošināšanu valstī. Arī šā brīža Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdības deklarācijā uzsvērts, ka sabiedrības ilgtspējas pamatā ir ģimene, un tiek solīts radīt apstākļus, lai dzimstība valstī palielinātos un dzīves kvalitāte būtu tāda, ka emigrācija samazinās, bet reemigrācija palielinās.

Ministrija: Saulstaros trūkst atbilstošu speciālistu, netiek ievērotas bērnu tiesības

Ģimenes aprūpes centrs Saulstari Salas novadā ir izslēgts no Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistra, jo tajā netiek ievērotas bērnu tiesības, turklāt trūkst atbilstošu speciālistu, lēmumu apturēt centra darbību pamatoja Labklājības ministrijas (LM) Metodiskās vadības un kontroles departamenta direktores vietniece Agnese Jurjāne.

Vecāki satraukušies, ka 9. klases absoventiem pārtrauc maksāt ģimenes pabalstu

Daudzi vecāki ir satraukti, ka viņu 9. klases absolventiem pārtraukta astoņu latu ģimenes valsts pabalsta izmaksa. Ministru kabineta noteikumi paredz, ka par skolēniem, kuri jūnijā pabeiguši 9. klasi, no 1.jūlija ģimenes valsts pabalsta izmaksu pārtrauc, atgādina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras preses sekretāre Iveta Daine.

Nākamgad turpinās izmaksāt astoņu latu ģimenes pabalstu

Ministru prezidenta Valda Dombrovska (Vienotība) vadītā Demogrāfijas lietu padome ceturtdien vienojusies ģimenes valsts pabalstu nākamgad izmaksāt esošajā apmērā.Kā pēc padomes sēdes žurnālistiem apliecināja Dombrovskis, pabalsts nākamgad netiks mainīts un izmaksāts esošajā apmērā. Vienlaikus gan padome šodien devusi uzdevumu Labklājības ministrijai sagatavot izvērtējumu, kā šo pabalstu varētu diferencēt atkarībā no iedzīvotāju ienākumu līmeņa.

Ģimenes valsts pabalstu izmaksās līdzšinējā apmērā visām ģimenēm

Ģimenes valsts pabalstu izmaksās līdzšinējā apmērā visām ģimenēm, kas to ir saņēmušas līdz šim. Šim mērķim nepieciešami 11,16 miljoni latu.Lai neradītu negatīvu ietekmi uz valsts budžetu, ģimenes valsts pabalsta izmaksai nepieciešamos līdzekļus kompensēs no Nodarbinātības speciālā budžeta ietaupījumiem.

Naudu ģimenes pabalstiem piešķirs, palielinot budžeta deficītu

Līdzekļus ģimenes valsts pabalsta izmaksai šā gada otrajā pusē piešķirs nevis no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, bet, palielinot budžeta deficītu, trešdien LNT raidījumā "900 sekundes" informēja premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība")."Šis jautājums ir pārrunāts ar Labklājības ministriju un Finanšu ministriju, un līdzekļu piešķīrums tiks atbalstīts.

Tas ir mīts, ka pabalstu griestu dēļ ģimenes neko nesaņems

Tas ir mīts, ka noteikto pabalstu griestu dēļ ģimenes tagad neko nesaņems, pabalstu apmērs joprojām ir salīdzinoši normāls, sevišķi vecāku pabalsti, intervijā aģentūrai LETA apgalvo Labklājības ministrijas (LM) Sociālā apdrošināšanas departamenta direktore Jana Muižnice.Viņa sacīja, ka, arī nosakot pabalstu ierobežojumus, joprojām tiek saglabāta pabalstu saistība ar sociālo apdrošināšanu, jo virs 350 latu apmēra mēnesī cilvēki saņem 50% no summas, kas pārsniedz 350 latus.

LM neizdodas atrast 11 mlj. latu ģimenes pabalstiem

Labklājības ministrijai nav izdevies savā saimniecībā sameklēt resursus, lai nodrošinātu ģimenes valsts pabalsta (ĢVP) izmaksu no šā gada 1.jūlija. Tāpēc lūgts pabalsta izmaksai gada otrajā pusē pietrūkstošos aptuveni 11 miljonus latu rast Finanšu ministrijai (FM), otrdien raksta laikraksts Diena.FM gan pagaidām šādu LM lūgumu neesot saņēmusi un atturas komentēt, vai nauda tiks piešķirta.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide