Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Gods kalpot Rīgai

Bijušo sabiedroto konkurence

Pagājušajās Rīgas domes vēlēšanās sociāldemokrātiskā partija Saskaņa un partija Gods kalpot Rīgai! (GKR) startēja ar vienu sarakstu. Ārkārtas vēlēšanās šie politiskie spēki konkurēs, un iepriekšējā sasaukuma pēdējie mēneši iezīmēja gana daudz pretrunu abu partiju starpā. Diena vēlējās noskaidrot, vai partijām nav bažu, ka vēlētāji varētu apjukt, daļu sev pazīstamo politiķu redzot vienā, daļu – otrā sarakstā, turklāt vairāki kandidāti ir migrējuši no vienas partijas uz otru.

Gods kalpot un ātri pazust

Tā kā partiju parasto kongresu sezonu nu izraibina arī ārkārtas kongresi ar vēlēšanu programmu un sarakstu apstiprināšanu, jo tuvojas taču Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, nekas neliecina, ka šī sezona varētu ātri beigties. Tādēļ arī SestDiena turpina apmeklēt partiju sanākšanas, vērojot un salīdzinot politiskā klimata atšķirības, un šoreiz pievēršas pēdējā Rīgas mēra Oļega Burova jau no vides reklāmu stabiem piesauktā saraksta Gods kalpot Rīgai sanākšanai.

Ločmelis pametis Saskaņu un iestājies GKR

Ilggadējs Rīgas domes deputāts Jānis Ločmelis izstājies no partijas Saskaņa un iestājies partijā Gods kalpot Rīgai, noskaidroja aģentūra LETA.

Šoreiz bez ''lielā brāļa''

Pirmo reizi, kopš partija Gods kalpot Rīgai (GKR) piedalās pašvaldību vēlēšanās, tai būs no Saskaņas atsevišķs saraksts. Tā prezentāciju sestdien īpaši neapēnoja pagājušajā nedēļā publiskotais paziņojums par sešu partijas valdes locekļu izstāšanos no partijas. Tālāku šķelšanos vismaz šobrīd šis solis nav izraisījis, bet GKR ārkārtas kongresa delegāti vienbalsīgi apstiprināja partijas programmu un sarakstu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Burovs: GKR jāpierāda, ka tā nav satelītpartija

Partijai Gods kalpot Rīgai (GKR) ir jāpierāda, ka tā nav nevienas citas partijas satelītpartija, sestdien partijas ārkārtas kongresā, skaidrojot GKR lēmumu Rīgas domes vēlēšanās startēt atsevišķi no Saskaņas, sacīja bijušais Rīgas mērs Oļegs Burovs.

Cīņa par tilta ''dividendēm''

Pēdējā un liktenīgā degmaisījuma piedeva, kas pilnībā sadedzināja tiltus starp kādreizējiem ciešajiem koalīcijas partneriem Rīgas domē (RD) – partijām Saskaņa un Gods kalpot Rīgai (GKR) –, šķiet, bijuši notikumi un pat asi konflikti pagājušā gada decembrī un šā gada janvārī saistībā ar Brasas satiksmes pārvada būvniecības darbiem, liecina Dienas rīcībā nonākusī informācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide