Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Trešdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Inčukalns

FOTO: No vēsturiskā piesārņojuma pilnībā attīrīti Inčukalna sērskābā gudrona dīķi

Valsts vides dienests (VVD) īstenojis Latvijā līdz šim apjomīgāko un tehnoloģiski vienu no sarežģītākajiem vides projektiem, attīrot no vēsturiskā piesārņojuma – bīstamajiem atkritumiem Inčukalna sērskābā gudrona dīķus. Pašlaik pilnībā noslēgušies sanācijas un rekultivācijas darbi, bet no dīķiem izvestā gudrona droša utilizācija turpināsies līdz 2023. gadam.

Gerhards: Skonto būves rīcība robežojas ar ļaunprātīgu kaitniecību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) uzskata, ka uzņēmuma SIA _Skonto būve _rīcība Inčukalna gudrona dīķu sanācijas projektā jau robežojas ar ļaunprātīgu kaitniecību, norāda ministra padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Oskars Vizbulis.

Plāno palielināt dabasgāzes uzglabāšanas apjomus

Viens no kvalitatīvākajiem kurināmajiem, kas komplektā ar modernām apkures ierīcēm nodrošina augstu efektivitāti un saudzīgu resursa patēriņu, ir dabasgāze. Lai arī šis nav atjaunojamais energoresurss, tas tomēr starp kurināmajiem rada viszemākos oglekļa dioksīda, pelnu, sodrēju, smakas avotu un citu elementu izmešus.

VVD aiztur 1,8 miljonu eiro izmaksu Skonto būvei par sanācijas darbiem Inčukalnā

Valsts vides dienests (VVD) aizturējis darba samaksas izmaksu 1,8 miljonu eiro apmērā SIA Skonto būve par martā veiktajiem sanācijas darbiem Inčukalnā, aģentūrai LETA pastāstīja VDD pārstāve Jūlija Ņikitina.Kā norāda VDD ģenerāldirektore Inga Koļegova, ņemot vērā sarežģījumus projekta līguma izpildē, VVD pieņēmis lēmumu vēlreiz rūpīgi pārbaudīt savulaik Skonto būvei izsniegto projekta finanšu garantiju dokumentāciju.

Skonto būve nosūtījusi pamatojumu VARAM un VVD par papildus naudu gudrona dīķu izsmelšanai

SIA Skonto būve ir nosūtījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), Finanšu ministrijai un Valsts vides dienestam (VVD) rakstisku pamatojumu tam, kāpēc nepieciešami papildus līdzekļi, lai pabeigtu Inčukalna gudrona dīķu sanāciju, liecina aģentūras LETA rīcībā esošās vēstules, kas adresētas minētajām iestādēm un to piesaistītajiem inženieriem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide