Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Izglītības iestādes

Nedaudz sarucis Covid-19 skarto izglītības iestāžu skaits

Saslimstības ar Covid-19 dēļ izglītības procesu attālināti turpinās atsevišķas klases 268 izglītības iestādēs 41 pašvaldībā, kas ir par 18 izglītības iestādēm mazāk nekā iepriekšējā nedēļā, aģentūru LETA informēja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vecākā eksperte Jana Veinberga.

LIZDA aicina pēc 1.novembra atļaut izglītības darbiniekiem turpināt strādāt arī ar negatīvu Covid-19 testu

Ņemot vērā, ka no 1.novembra varētu stāties spēkā prasība obligāti vakcinēties visiem darbiniekiem veselības, izglītības un sociālo aprūpes iestādēs, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina izglītības darbiniekiem saglabāt iespēju turpināt strādāt arī ar negatīvu Covid-19 testu, aģentūrai LETA komentēja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Prasību latiņa vidusskolām aug

Vidusskolām jānodrošina minimālais skolēnu skaits 10.–12. klasē, ņemot vērā reģionālo iedalījumu, un jāsasniedz noteikti izglītības iestādes akreditācijas rezultāti un obligātais centralizēto eksāmenu (OBC) indekss, kas nedrīkst būt zemāks par 40%. Kritērijus pirmo reizi izvērtēs 2022. gada augustā. Nozarē strādājošie uzskata, ka šādi soļi atsijās daļu vidusskolu, iespējams, ka pamatoti.

Skolēni spļaus retāk

Interešu izglītībai derēs klases vai skolas kopējie rezultāti.

Kariņš: Lēmumus par skolu vai klašu pāreju uz neklātienes mācībām šogad plānots pieņemt decentralizēti

Šajā mācību gadā lēmumus par konkrētu skolu vai klašu pāreju uz attālinātām mācībām noteiktos periodos, kad izglītību vairs nevar turpināt uz vietas Covid-19 izplatības dēļ, plānots pieņemt decentralizēti, proti, tos uzticēt noteikto skolu vai pašvaldību vadībām, Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide