Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izglītības iestādes

Svešiniekam iekļūt bērnudārzā - vieglāk par vieglu

Uzticot bērnu mācību iestādei, vecāki paļaujas, ka viņu atvase tur būs drošībā. Vai tā patiešām ir? Sestdienas eksperiments pierāda - nelūgtiem viesiem izložņāt skolas un bērnudārzus ir vieglāk, nekā iemācīties alfabētu.

Joprojām nav skaidrības, vai skolās pieļaujamais sāls daudzums tiks vai netiks palielināts

Divas zupas porcijas - vienā vairāk, otrā mazāk sāls. Ar šādu paņēmienu Veselības ministrija (VM) un uztura speciālisti mēģināja pārliecināt izglītības iestāžu ēdinātājus un bērnu vecākus, ka arī ar mazāku sāls daudzumu ir iespējams pagatavot garšīgu ēdienu. Lai gan lielākā daļa atzina, ka tas tiešām ir izdevies, joprojām nav skaidrības, vai skolās pieļaujamais sāls daudzums tiks vai netiks palielināts, pirmdien raksta laikraksts Diena.

Latvijas izglītības iestādēs sarucis bērnu skaits

Kopējais izglītojamo skaits pašvaldību izglītības iestādēs 2013./2014.mācību gada sākumā ir 248 113 bērni, kas ir par 2158 izglītojamajiem jeb 1% mazāk nekā iepriekšējā mācību gadā, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Pērn saņemti 600 iesniegumi par pārkāpumiem skolās

2012.gadā saņemti 600 iesniegumi par pārkāpumiem mācību iestādēs, tā Saeimas atbildīgajā komisijā informēja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vadītāja Inita Juhņēviča, ziņo Latvijas radio.Viens no diskusijas rosinošākajiem gadījumiem bija Mālpils vidusskolā, kur angļu valodas skolotāja rupji pārkāpa bērna tiesības .Kādam skolniekam palika slikti, viņš izvēmās un skolotāja likusi bērnam noģērbties un ar viņa paša drēbēm saslaucīt to, kas ir noticis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide