Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izglītības iestādes

Ārkārtēji risinājumi arī skolās

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19 Latvijā, gluži tāpat kā citur Eiropā, noteikti dažāda veida stingri ierobežojumi. Viens no tiem saistīts ar izglītības iestādēm – tajās mācības vismaz līdz aprīļa vidum būs jāapgūst attālināti.

No redzesloka pazudušie bērni

Pagājušajā gadā kopumā nevienā izglītības iestādē nebija reģistrēti vairāk kā 19 tūkstoši bērnu obligātajā izglītības vecumā. Lai gan lielā daļā gadījumu iemesli ir zināmi, piemēram, ģimene dzīvo ārvalstīs, bieži vien pašvaldības nav spējušas noskaidrot, kur bērni palikuši. Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD) pašvaldībām pārmet nepietiekamu darbu un atsevišķos gadījumos arī prettiesisku rīcību.

Svešiniekam iekļūt bērnudārzā - vieglāk par vieglu

Uzticot bērnu mācību iestādei, vecāki paļaujas, ka viņu atvase tur būs drošībā. Vai tā patiešām ir? Sestdienas eksperiments pierāda - nelūgtiem viesiem izložņāt skolas un bērnudārzus ir vieglāk, nekā iemācīties alfabētu.

Joprojām nav skaidrības, vai skolās pieļaujamais sāls daudzums tiks vai netiks palielināts

Divas zupas porcijas - vienā vairāk, otrā mazāk sāls. Ar šādu paņēmienu Veselības ministrija (VM) un uztura speciālisti mēģināja pārliecināt izglītības iestāžu ēdinātājus un bērnu vecākus, ka arī ar mazāku sāls daudzumu ir iespējams pagatavot garšīgu ēdienu. Lai gan lielākā daļa atzina, ka tas tiešām ir izdevies, joprojām nav skaidrības, vai skolās pieļaujamais sāls daudzums tiks vai netiks palielināts, pirmdien raksta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide