Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Jaunās sejas Saeimā "Diena" iepazīstina ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē.

Jaunās sejas Saeimā: Vēlme mainīt varas fokusu

Turpinot stāstīt par 13. Saeimas deputātiem, kuri parlamentārieša pienākumus uzņēmušies pirmo reizi, šoreiz iepazīstinām ar Ivetu Benhenu-Bēkenu. Viņa iepriekš bijusi uzņēmēja un ar politiku nebija saistīta, 13. Saeimas vēlēšanās startēja partijas KPV LV Rīgas sarakstā ar otro kārtas numuru un ir viena no pieciem šīs partijas deputātiem, kuri ievēlēti no Rīgas saraksta.

Jaunās sejas Saeimā: Mazināt plaisu sabiedrībā

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, iztaujājām Sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa deputāti Eviju Papuli. Viņa partijas Vidzmes sarakstā kandidēja ar pirmo numuru, ievēlēta tika kā trešā no sava saraksta. Papule ir Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, kā arī tās zinātnes un inovāciju apakškomisijas sekretāre, strādā arī Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Informācijas tehnoloģiju un inovatīvas uzņēmējdarbības apakškomisijā.

Jaunās sejas Saeimā: Interesanti, bet daudz izaicinājumu

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus apvienības Attīstībai/Par! deputātei Inesei Ikstenai, kura startēja Vidzemes vēlēšanu apgabalā ar desmito numuru, bet, pateicoties plusu un mīnusu attiecībai, tika ievēlēta kā trešā.

Jaunās sejas Saeimā: Lai būtu ārsti, kas pieņem pacientus

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus Saskaņas frakcijas deputātam Jānim Krišānam, kurš ievēlēts no Latgales vēlēšanu apgabala. Viņš bija saraksta līderis, taču trīs kolēģi viņu apsteiguši, un ievēlēts Krišāns ir ar ceturto numuru. Saeimā Krišāns strādā Sociālo un darba lietu komisijā un tās Sabiedrības veselības apakškomisijā, kā arī Ilgtspējīgas attīstības komisijā un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijā.

Jaunās sejas Saeimā: Kad sasniegti griesti, jāiet politikā

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus partijas Attīstībai/Par! deputātam Ilmāram Dūrītim, kurš ir viens no diviem šī politiskā spēka pārstāvjiem no Zemgales. Saskaitot plusus un mīnusus, viņš no 5. vietas sarakstā pacēlās uz otro.

Jaunās sejas Saeimā: Vispirms kritēriji, tad novadu karte

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus partijas KPV LV deputātam Ērikam Pucenam, kurš tika ievēlēts ar trešo numuru Kurzemes sarakstā. Viņš Saeimā ir Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas, kā arī Mājokļu jautājumu apakškomisijas sekretārs. Pucens darbojas arī Ilgtspējīgas attīstības komisijā, Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijā un Sporta apakškomisijā. Saeimas mājaslapā publicētā informācija liecina, ka deputāts līdz šim debatēs izteicies vienīgi par atļauju lietot šaujamieroci medībās no 16 gadu vecuma.

Jaunās sejas Saeimā: Skolotājas pieredze kā bonuss politiķes darbā

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem Saeimas deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 6. novembra sēdē, iztaujājām Anitu Muižnieci, kura kandidēja no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Vidzemes saraksta un ir viena no pieciem JKP pārstāvjiem, kas tika ievēlēta parlamentā no šī apgabala. Saeimā viņa apstiprināta Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā un Eiropas lietu komisijā. Muižniece ir arī Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre.

Jaunās sejas Saeimā: Politikā kalpot sabiedrībai

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 6. novembra Saeimas sēdē, iztaujājām Juri Rancānu, kurš startēja no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Latgales saraksta ar piekto numuru un ir viens no diviem kandidātiem, kas ievēlēts parlamentā no šī apgabala. Saeimā Rancāns darbojas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, Tiesu politikas apakškomisijā un pieteicies dalībai 15 sadarbības grupās ar citu valstu parlamentiem.

Jaunās sejas Saeimā: Vēlas palīdzēt paaugstināt konkurētspēju

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, iztaujājam Jāni Vitenbergu, kurš tika ievēlēts no partijas KPV LV Zemgales saraksta, no septītās vietas sarakstā paceļoties uz trešo. Vitenbergs Saeimā ievēlēts Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, Amatniecības un mazās uzņēmējdarbības apakškomisijā, Sporta apakškomisijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide