Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Jaunās sejas Saeimā "Diena" iepazīstina ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē.

Jaunās sejas Saeimā: Sarunāties iedzīvotājiem saprotamā valodā

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimas deputātiem, kuri parlamentārieša pienākumus uzņēmušies pirmo reizi, iztaujājam Aivaru Geidānu. Viņš 13. Saeimas vēlēšanās kandidēja no KPV LV Zemgales saraksta ar trešo numuru, tomēr palika pirmais aiz svītras. Geidāns par Saeimas deputātu kļuva janvāra beigās, iegūstot tā saukto mīksto mandātu uz laiku, kamēr ekonomikas ministra pienākumus veic Ralfs Nemiro.

Jaunās sejas Saeimā: Lai ir drosme pieņemt nepopulārus lēmumus

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus no partijas KPV LV saraksta ar trešo numuru Rīgas apgabalā ievēlētajam Didzim Šmitam. Viņš Saeimā strādā Ārlietu komisijā un tās Baltijas lietu apakškomisijā, kā arī Ilgtspējīgas attīstības komisijā.

Jaunās sejas Saeimā: Kad sasniegti griesti, jāiet politikā

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus partijas Attīstībai/Par! deputātam Ilmāram Dūrītim, kurš ir viens no diviem šī politiskā spēka pārstāvjiem no Zemgales. Saskaitot plusus un mīnusus, viņš no 5. vietas sarakstā pacēlās uz otro.

Jaunās sejas Saeimā: Vispirms kritēriji, tad novadu karte

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus partijas KPV LV deputātam Ērikam Pucenam, kurš tika ievēlēts ar trešo numuru Kurzemes sarakstā. Viņš Saeimā ir Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas, kā arī Mājokļu jautājumu apakškomisijas sekretārs. Pucens darbojas arī Ilgtspējīgas attīstības komisijā, Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijā un Sporta apakškomisijā. Saeimas mājaslapā publicētā informācija liecina, ka deputāts līdz šim debatēs izteicies vienīgi par atļauju lietot šaujamieroci medībās no 16 gadu vecuma.

Jaunās sejas Saeimā: Skolotājas pieredze kā bonuss politiķes darbā

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem Saeimas deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 6. novembra sēdē, iztaujājām Anitu Muižnieci, kura kandidēja no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Vidzemes saraksta un ir viena no pieciem JKP pārstāvjiem, kas tika ievēlēta parlamentā no šī apgabala. Saeimā viņa apstiprināta Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā un Eiropas lietu komisijā. Muižniece ir arī Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre.

Jaunās sejas Saeimā: Politikā kalpot sabiedrībai

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 6. novembra Saeimas sēdē, iztaujājām Juri Rancānu, kurš startēja no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Latgales saraksta ar piekto numuru un ir viens no diviem kandidātiem, kas ievēlēts parlamentā no šī apgabala. Saeimā Rancāns darbojas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, Tiesu politikas apakškomisijā un pieteicies dalībai 15 sadarbības grupās ar citu valstu parlamentiem.

Jaunās sejas Saeimā: Vēlas palīdzēt paaugstināt konkurētspēju

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, iztaujājam Jāni Vitenbergu, kurš tika ievēlēts no partijas KPV LV Zemgales saraksta, no septītās vietas sarakstā paceļoties uz trešo. Vitenbergs Saeimā ievēlēts Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, Amatniecības un mazās uzņēmējdarbības apakškomisijā, Sporta apakškomisijā.

Jaunās sejas Saeimā: Jāmaina domāšana un attieksme

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 6. novembra Saeimas sēdē, iztaujājām Ļubovu Švecovu, kura startēja no sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa Rīgas saraksta ar astoto kārtas numuru, bet tika ievēlēta ar desmito rezultātu. Pirms vēlēšanām partija Švecovu reklamēja kā finanšu ministra kandidāti. Saeimā viņa darbojas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā un Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, divās apakškomisijās un septiņās deputātu grupās sadarbībai ar dažādu valstu parlamentiem, divās no tām ir vadītāja vietniece. Pirms vairākiem gadiem Švecova sniedza interviju laikrakstam Diena un atzina, ka nodokļu nemaksātāju apkarošanai tobrīd valstī pietrūka sistēmiskas pieejas.

Jaunās sejas Saeimā: Vairāk nekā podziņu spaidīšana

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 6. novembra sēdē, iztaujājām Daci Rukšāni-Ščipčinsku, kas startēja ar trešo numuru partiju apvienības Attīstībai/Par! Vidzemes sarakstā un ir viena no četriem deputātiem, kas no šī politiskā spēka tika ievēlēti šajā apgabalā. Rukšāne-Ščipčinska jaunajā parlamenta sasaukumā apstiprināta Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā un Ilgtspējīgas attīstības komisijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide