Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Jaunjelgava

Jaunjelgavas traģēdija: Pirmo reizi Latvijā tiesā pieprasa kompensāciju par vardarbību skolā

Šomēnes aprit gads kopš notikumiem Jaunjelgavas vidusskolā. Pērn aprīlī skolas tualetē starpbrīža laikā piektās klases skolnieki piekāva pirmklasnieku. Incidents šokēja daudzus un izraisīja lielu rezonansi. Šajā lietā ir noticis jauns pavērsiens. Cietušā zēna un mātes advokāts ir vērsies ar prasību tiesā, lai no pāri darītājiem piedzītu kompensāciju par morālo kaitējumu.

Jaunjelgavas vidusskolas vecāku padomes atklātā vēstule

2013.gada 27.maijā notika Jaunjelgavas vidusskolas vecāku padomes sēde, kurā piedalījās arī skolas pašpārvaldes pārstāve – tika apspriests atgadījums, kurš notika 2013.gada 22.aprīlī. Incidenta rezultātā cietis sākumskolas skolnieks.

LU docente: Vardarbība skolās - vai tiešām esam bezspēcīgi?

Jautājums par vardarbību skolās ir aktualizējies līdz ar notikušo Jaunjelgavas skolā, kad 5.klases zēns nopietni piekāva 1.klases skolēnu. Problēma patiesi nopietna, tomēr ir daži jautājumi, kurus nepieciešams diskutēt plašākā mērogā. Pašlaik vēlētos aktualizēt vairākus jautājumus, kuri būtu jāuzdod, jo informācija, kas izskan publiski, nedod atbildes uz šiem jautājumiem.

Jaunjelgavas dome plāno izslēgt no skolas zēnu, kura vaina vēl nav pierādīta

"Vardarbīgais bērns nedzīvo mūsu novadā un būtu labāk, ja viņš mācītos savas dzīvesvietas teritorijā esošajā skolā - tur ar viņu varēs strādāt bāriņtiesa un sociālais dienests," apņēmību lūgt deputātiem pieņemt lēmumu par Jaunjelgavas vidusskolā notikušajā vardarbībā vainotā 5. klases skolēna izslēgšanu pamato novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide