Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Jēkabs Straume

Straume par Rimšēviča atgriešanos darbā: Labāk zaudēt kauju nekā visu karu

Ir skaidrs, ka brīžiem varbūt izdevīgāk zaudēt kauju, lai beigās uzvarētu karā, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes izteicās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume, komentējot situāciju ar Eiropas Savienības tiesas (EST) lēmumu atcelt rīkojumu, ar kuru no amata bija atstādināts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Lai oligarhi izģērbjas

KNAB varēja arī nebūt – vienu no galvenajiem apsvērumiem kandidēšanai uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatu atklāj Jēkabs Straume. Uz 2002. gadā dibinātā biroja darbu sabiedrība lika lielas cerības, kamēr vienā brīdī attapās, ka korupcijas apkarošanas vietā biroja vadošie darbinieki galvenokārt apkaro cits citu. Kad 2016. gada rudenī bez rezultāta beidzās konkurss uz jauna KNAB vadītāja vietu, nebija īpaši tālu no iespējas, ka biroju var arī slēgt…

KNAB reorganizēs, galvgalī izceļot analītiķu bloku

Par to, kāda reorganizācija tiek gatavota Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), prioritāti apkarot valstij ekonomiskus zaudējumus nesošo korupciju, par būtiskām likumdošanas iniciatīvām un to, cik pamatoti no malas izskatās, ka Ekonomikas policija un Finanšu policija pēdējā laikā dara KNAB darbu, ar biroja priekšnieku Jēkabu Straumi sarunājas Agnese Margēviča.

Pret baltām apkaklītēm ar baltiem cimdiem?

Vai nu viņš visiem ir kaut ko apsolījis, vai neviens no viņa nebaidās – tā visai ciniski, bet arī pamatoti aizdomīgi kāda tiesībsargājošo iestāžu amatpersona neformāli vērtēja jaunā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jēkaba Straumes faktiski vienbalsīgo apstiprināšanu amatā ar 86 Saeimas deputātu balsīm no visām parlamenta frakcijām.

Straume: Biroja telpās oficiālās pieņemšanās būšu pieejams jebkurai personai

Kā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs būšu pieejams jebkurai personai, bet oficiālās pieņemšanās, intervijā Latvijas Radio norādīja KNAB priekšnieks Jēkabs Straume. Straumem tika vaicāts, vai viņš ir ticies ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij), uz ko viņš atbildēja, ka šo jautājumu saņem bieži, bet nav ticies ar Lembergu.

Straume vēlas KNAB padarīt par tikpat veiksmīgi strādājošu iestādi kā MIDD

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) jaunais priekšnieks Jēkabs Straume paudis vēlmi KNAB padarīt par tikpat veiksmīgi strādājošu iestādi kā Militārās izlūkošanas un drošības dienests (MIDD). "Vēlētos dot savu ieguldījumu, pieredzi, zināšanas, lai arī KNAB padarītu par tikpat veiksmīgi strādājošu iestādi kā ir MIDD," sarunā ar žurnālistiem norādīja šodien amatā apstiprinātais biroja vadītājs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide