Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Juris Jurašs

Jurašs vēršas Satversmes tiesā

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes loceklis Juris Jurašs vērsies Satversmes tiesā (ST), lūdzot par Satversmei neatbilstošām atzīt Saeimas kārtības ruļļa normas, kas liedz viņam pildīt Saeimas deputāta amata pienākumus, aģentūru LETA informēja partijā.

Saeimas sēdē "piedalās" kartona Jurašs

7. februāra Saeimas sēdē kriminālvajāšanai izdotā deputāta Jura Juraša (JKP) vietā bija "nosēdināta" figūra ar deputāta foto apdruku.

Jurašs vēl nenoliks Saeimas deputāta mandātu

Saeimas deputāts un Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Juris Jurašs (JKP) vēl nenoliks parlamenta deputāta mandātu, aģentūrai LETA apliecināja Jurašs.

SAB pārtraucis pārbaudi par Juraša pielaidi valsts noslēpumam

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) ir pārtraucis pārbaudi, kas nepieciešama, lai izvērtētu, vai kriminālvajāšanai izdotajam parlamentārietim Jurim Jurašam (JKP) var piešķirt pielaidi valsts noslēpumam, vēsta raidījums Nekā personīga.

Prokurors drīzumā Jurašam izsniegs apsūdzību

Prokurors Māris Urbāns vistuvākajā laikā Saeimas deputātam Jurim Jurašam izsniegs apsūdzību lietā par valsts noslēpuma izpaušanu un plāno arī nopratināt deputāta pieteiktos lieciniekus. Prokurors apliecināja, ka tiks veiktas ieplānotās procesuālās darbības papildu pierādījumu iegūšanai, tajā skaitā tiks nopratināti Juraša pieteiktie liecinieki.

Saeima Jurašu izdod kriminālvajāšanai

Saeimas deputātu vairākums ceturtdien nolēma parlamentārieti Juri Jurašu (JKP) izdot kriminālvajāšanai Ģenerālprokuratūras sāktā kriminālprocesa ietvaros saistībā ar valsts noslēpuma izpaušanu. Par to nobalsoja 73 deputāti, pret bija 17 tautas kalpi, tostarp Juraša frakcijas biedri, kā arī Artuss Kaimiņš un Aldis Blumbergs (KPV LV). Nebalsoja Inguna Rībena un Jūlija Stepaņenko.

Kalnmeiers: Juraša lietā neesmu devis nevienu norādījumu

Komentējot Ģenerālprokuratūras lūgumu izdot kriminālvajāšanai Saeimas deputātu Juri Jurašu (JKP), ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers sarunā ar Jāni Domburu portālā Delfi.lv norādīja, ka šajā lietā neesaot devis nevienu norādījumu, lai "nerastos šaubas par to, ka viņš kaut kādā veidā ietekmē par lietu atbildīgā prokurora darbu".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide