Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 1. aprīlis
Dagne, Dagnis

Kokapstrāde

Krustpils pusē atklātajā finiera rūpnīcā darbinieku netrūkst

Pērn novembrī Krustpils novadā tika atklāta AmberBirch kokapstrādes rūpnīca, kurā tiek ražots bērza finieris. Kāpinot jaudu, rūpnīcā gada laikā plāno pārstrādāt līdz 100 tūkstošiem kubikmetru finierkluču, saražojot līdz 40 tūkstošiem kubikmetru finiera. Produkcija tiek realizēta Dienvidaustrumāzijā, bet drīzumā plānots uzsākt pirmās piegādes Eiropas valstu pircējiem. Šis ir viens no lielākajiem investīciju projektiem reģionā – rūpnīcas izveidē investēti vairāk nekā desmit miljoni eiro.

Vietējā tirgū cenas auga ātrāk kā eksporta produkcijai

2011.gadā salīdzinājumā ar 2010.gada vidējo līmeni ražotāju cenas palielinājās par 7,7% - vietējā tirgū realizētās produkcijas cenas pieauga par 8,7%, bet eksportētajai produkcijai – par 6,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Samazinās metālu ražošanas un poligrāfijas apjomi; palielinās metāl un kokapstrāde

2011. gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, rūpniecības produkcijas apjoms salīdzināmās cenās pieauga par 0.9%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 3.2% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0.8%, bet samazinājums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 1.6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Notiks ikgadējā tehnoloģiju un instrumentu izstāde

No 24. līdz 26.novembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskā kokrūpniecības iekārtu, tehnoloģiju un instrumentu izstāde Kokapstrāde. Iekārtas. Tehnoloģijas. Instrumenti 2011.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide