Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kredīti

Zemas likmes arī turpmāk

Pasaules ekonomiskās izaugsmes tempu mazināšanās jau kādu brīdi liek domāt, ka izpaliks centrālo banku iepriekš izvirzītie mērķi procentu likmju pieaugumam.

Eksperts: Patlaban kreditēšanas tirgus ir labi regulēts un caurspīdīgs

"Bankas pēdējos gados ir daudz strādājušas gan pie atbildīgas kreditēšanas principiem, gan pie sabiedrības finanšu pratības veicināšanas. Kopumā patlaban kreditēšanas tirgus ir labi regulēts un caurspīdīgs," intervijā Magdai Riekstiņai pauž Swedbank Hipotekārās kreditēšanas atbalsta daļas vadītājs Baltijā Ainars Balcers.

Uz banku pēc jauna aizdevuma

Samērā strauji augoša ekonomika, kas veicina iedzīvotāju maksātspējas pieaugumu, rosina bankas aizdot vairāk nekā līdz šim.

Latvijā komercbankas gatavojas emitēt ar hipotekāriem kredītiem segtas obligācijas

Finanšu ministrija sadarbībā ar Eiropas rekonstrukcijas un attīstības banku (ERAB) gatavo jaunu likumu, kas ieviesīs svaigu instrumentu, kādā veidā komercbankas varēs tikt pie papildu ilgtermiņa finansējuma – ar hipokerāriem kredītiem segtu obligāciju emisijas. Eksperti prognozē, ka jaunās iespējas varētu aktivizēt šobrīd stagnējošo kreditēšanas tirgu, sestdien informē LNT ziņas.

LNT: Lauku māju un viensētu pārdevēji spiesti samazināt cenu

Neadekvāti augsto cenu dēļ bankas mēdz atteikt lauku īpašumu hipotekāro kreditēšanu, jo māju kapitālās remontēšanas apjomīgās izmaksas būtiski pārsniedz pat prognozēto nākotnes tirgus vērtību, - LNT Ziņām skaidro banku kreditēšanas speciālisti.

Birojs: Latvijā katram otrajam ir kredīts, katrs trešais kavē maksājumus

Pēdējā gada laikā privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits palielinājies gandrīz par 10%, liecina Kredītinformācijas Birojs (KIB) datu apmaiņas sistēma. Pašlaik KIB datu arhīvs satur ierakstus par 899 tūkstošiem aktīviem privātpersonu līgumiem, bet 290 tūkstoši privātpersonu kavē kādas no savām saistībām.

Parāds nav brālis – tas ir parāds

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) savā kampaņā par atbildīgu aizņemšanos Sauc lietas īstajos vārdos aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt savas iespējas atmaksāt kredītu, lemjot par naudas aizņemšanos. Kampaņas ietvaros veiktais pētījums, kas izstrādāts kopā ar Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti, parāda, ka Latvijas iedzīvotāji tērē vairāk par nopelnīto, un rezultāti liecina, ka cilvēku finanšu pratība ir zemā līmenī. Savukārt finanšu pakalpojumu sniedzēji uzskata - lai gan patērētāju izglītošana ir būtiska, uzraugošajai iestādei nevajadzētu iejaukties konkurencē starp finanšu pakalpojumu sniedzējiem. Nozares uzņēmumi lūgs Valsts kontrolei izvērtēt PTAC rīkoto kampaņu.

Aizdevējs: Ja pārlieku ierobežos legālos, savairosies nelegāļi

Par kredītdevēju reklāmām, vilinot cilvēkus aizņemties, nepietiekamo cīņu pret nelegālajiem aizdevējiem, kā arī par biznesa attiecībām ar uzraugošajām institūcijām 4finance Latvia izpilddirektoru Gvido Endleru intervē Romāns Meļņiks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide