Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kredīti

Krīze kreditēšanu neaptur

Vairāk nekā puse – 63% – Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka sarežģītākais izaicinājums, uzsākot biznesu, ir finansējuma piesaiste. To atklāj Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un kompānijas Norstat veiktais pētījums.

Bankas sola arī turpmāk būt dāsnas finansētājas tautsaimniecībai

Iepriekšējā – 2009. gada – finanšu krīze bija postoša neapdomīgi dotu un ņemtu aizdevumu dēļ, un tieši strauja kredītu kvalitātes pasliktināšanās bija iemesls, kāpēc bankas krīzes ietekmē kļuva par visai kūtrām aizdevumu izsniedzējām.

Bankas turpina kreditēt

Ekonomiskās krīzes atnākšana tradicionāli iezīmējas ar naudas plūsmu samazināšanos tautsaimniecībā. Šajā laika posmā risku pieaugumu saskata arī bankas un citi kredītu devēji, aizdevumus izsniedzot piesardzīgāk un tiem palielinot riska piecenojumu. Tādējādi, piemēram, pagājušajā – 2009. gada – krīzē gados pirms krīzes dāsni un bez lielām pārdomām izsniegtie aizdevumi pēkšņi kļuva nepieejami vai arī pieejami, bet ļoti dārgi. Vismaz pagaidām bankas sola turpināt finansēt ekonomiku, un tas lielā mērā arī noteiks, cik viegli vai smagi pārdzīvosim šo pasaules ekonomisko krīzi.

Augsta interese par kredītbrīvdienām. Grūtību iemesli – dīkstāve, bezdarbs, bezalgas atvaļinājums

Kredītņēmēju interese par kredītbrīvdienām saistībā ar Covid-19 izraisīto ekonomisko krīzi ir gana liela, Dienai apliecina lielākajās bankās. Par kredītsaistību atlikšanu interesējas gan privātpersonas, gan uzņēmēji. No banku atbildēm iezīmējas skaidras tendences: privātpersonu grūtību veikt kārtējos kredītmaksājumus galvenie iemesli ir darba zaudēšana, atrašanās bezalgas atvaļinājumā, dīkstāve, kā arī pieprasījuma krass samazinājums individuālajiem uzņēmējiem un pašnodarbinātajiem. Banka Luminor īpaši atzīmē, ka biežāk kredītbrīvdienas nepieciešamas pašnodarbinātajām personām, individuālajiem komersantiem un mikrouzņēmējiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide