Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kredīti

Nāksies labot brāķi kredītreklāmu likumā

Centieni ierobežot tā saucamo ātro kredītu reklāmas atdūrušies pret pērn īsi pirms Saeimas vēlēšanām pieņemto likuma grozījumu izmaiņu būtiskām nepilnībām. Izrādās, ka pērn likuma grozījumu izstrādes laikā likumā termins "ātrie kredīti" nav iekļauts, tāpēc grozījumi no šā gada 1. jūlija nozīmētu, ka tiktu skartas pilnīgi visas kreditēšanas pakalpojumu reklāmas. Tas nozīmētu, ka bankas un uzņēmumi nedrīkstētu reklamēt arī, piemēram, viedtālruņu iegādi uz nomaksu un auto līzingu.

LNT: Lauku māju un viensētu pārdevēji spiesti samazināt cenu

Neadekvāti augsto cenu dēļ bankas mēdz atteikt lauku īpašumu hipotekāro kreditēšanu, jo māju kapitālās remontēšanas apjomīgās izmaksas būtiski pārsniedz pat prognozēto nākotnes tirgus vērtību, - LNT Ziņām skaidro banku kreditēšanas speciālisti.

Birojs: Latvijā katram otrajam ir kredīts, katrs trešais kavē maksājumus

Pēdējā gada laikā privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits palielinājies gandrīz par 10%, liecina Kredītinformācijas Birojs (KIB) datu apmaiņas sistēma. Pašlaik KIB datu arhīvs satur ierakstus par 899 tūkstošiem aktīviem privātpersonu līgumiem, bet 290 tūkstoši privātpersonu kavē kādas no savām saistībām.

Parāds nav brālis – tas ir parāds

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) savā kampaņā par atbildīgu aizņemšanos Sauc lietas īstajos vārdos aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt savas iespējas atmaksāt kredītu, lemjot par naudas aizņemšanos. Kampaņas ietvaros veiktais pētījums, kas izstrādāts kopā ar Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti, parāda, ka Latvijas iedzīvotāji tērē vairāk par nopelnīto, un rezultāti liecina, ka cilvēku finanšu pratība ir zemā līmenī. Savukārt finanšu pakalpojumu sniedzēji uzskata - lai gan patērētāju izglītošana ir būtiska, uzraugošajai iestādei nevajadzētu iejaukties konkurencē starp finanšu pakalpojumu sniedzējiem. Nozares uzņēmumi lūgs Valsts kontrolei izvērtēt PTAC rīkoto kampaņu.

Aizdevējs: Ja pārlieku ierobežos legālos, savairosies nelegāļi

Par kredītdevēju reklāmām, vilinot cilvēkus aizņemties, nepietiekamo cīņu pret nelegālajiem aizdevējiem, kā arī par biznesa attiecībām ar uzraugošajām institūcijām 4finance Latvia izpilddirektoru Gvido Endleru intervē Romāns Meļņiks.

Kredītu likmes strauji neaugs

Augošā ekonomiskā aktivitāte un tai sekojošā inflācijas palielināšanās eirozonā arī Eiropas Centrālajai bankai (ECB) liek domāt par mēru pieņemšanu, lai lētas naudas pieejamība Eiropas monetārajai savienībai neliktu doties pretī jaunam finanšu burbulim.

Izsludināti strīdīgie grozījumi Kredītiestāžu likumā

Valsts prezidenta vietas izpildītāja, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) ar publikāciju oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis izsludinājusi strīdīgos grozījumus Kredītiestāžu likumā, kurus Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepriekš nodeva parlamentam otrreizējai caurlūkošanai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide