Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Krievu valoda

LRA aicina uz atvērtu dialogu, risinot mazākumtautību satura pieejamību

Latvijas raidorganizāciju asociācija (turpmāk LRA) pauž atbalstu Latvijas informatīvās telpas stiprināšanai krievvalodīgās auditorijas vidū, sadarbojoties gan ar komerciālajiem, gan sabiedriskajiem medijiem. LRA vairākkārtēji ir uzsvērusi nepieciešamību nodrošināt krievvalodīgo auditoriju ar uzticamu un aktuālu informāciju, kā arī sniegusi ieteikumus, kā veicināt informatīvās telpas stiprināšanu, iesaistot ne tikai sabiedriskos, bet arī komerciālos medijus.

Latvijas ziņas televīzijas kanālā RTVI būs skatāmas katru darba dienu

Turpinot attīstīt aktuālas un uzticamas vietējās informācijas pieejamību krievu valodā, “Latvijas ziņas” palielina televīzijas kanālā RTVI translēto ziņu izlaidumu biežumu. No 6. septembra “Latvijas ziņas” būs skatāmas katru darba dienu plkst. 19:45, bet pēc pārejas uz ziemas laiku 31.oktobrī – plkst. 18:45, informē SIA “Global Entertainment” vadītājs Andžejs Pjateckis.

Krievu skolu aizstāvji pošas gājienam

Nākamajā nedēļas nogalē notiks kārtējā Latvijas Krievu savienības (LKS) organizēta protesta akcija, kuras mērķis ir aizstāvēt izglītību krievu valodā Latvijā.

Kārtējā protestā pret pāreju uz izglītību latviešu valodā pulcējas ap 1000 cilvēku

Šodien Rīgā, Strēlnieku laukumā, uz kārtējo Latvijas Krievu savienības (LKS) rīkoto protesta akciju pret pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā pulcējās aptuveni 500 cilvēku, bet pēc vēlāk notikušā gājiena uz Ministru kabineta ēku dalībnieku skaits pieauga līdz aptuveni 1000. Skolas vecuma jauniešu gan protestētāju vidū bija maz.

FOTO: Protesta gājiens pret pāreju uz mācībām latviešu valodā noslēdzies bez incidentiem

Otrdien Rīgā notikušais gājiens, kura mērķis ir protestēt pret Saeimā pieņemto regulējumu par pakāpenisko pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusskolās, noslēdzies bez incidentiem, aģentūru LETA informēja policijā. Gājiens notika Brīvības ielā no Dailes teātra līdz Rīgas Kristus piedzimšanas katedrālei Esplanādē. Pēc policijas aplēsēm gājienā un pasākumā Esplanādē piedalījās ap 5000 cilvēkiem.

Kazahstāna aizliedz krievu valodas lietošanu valdības sēdēs

Kazahstānai turpinot atbrīvoties no kultūras valgiem ar Krieviju, otrdien stājies spēkā aizliegums Kazahstānas valdības sēdēs lietot krievu valodu, neraugoties uz to, ka daudzi ministri dod priekšroku krievu, nevis savai dzimtajai valodai.

Pēc PSRS sabrukuma krieviski runājošo skaits pasaulē samazinājies par 50 miljoniem

Pēdējo 25 gadu laikā to cilvēku skaits, kuri runā krievu valodā, ir samazinājies par 50 miljoniem, pirmdien aģentūrai Interfax sacīja Krievijas Valsts domes Izglītības un zinātnes komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Nikonovs, vēsta The Moscow times. Viņš atklāja, ka līdz PSRS sabrukumam 1991.gadā krievu valodā runājošo cilvēku skaits bija 350 miljoni, bet šobrīd tas ir samazinājies līdz 300 miljoniem.

Krievu valoda ievērojami zaudējusi savas pozīcijas pasaulē

Krievu valoda vairāk nekā jebkura cita valoda pēdējos 20 gados ir zaudējusi savas pozīcijas pasaulē, tostarp arī Latvijā krievu valodas lietojums sarucis par vairāk nekā desmit procentpunktiem, un tās ietekmes vājināšanās novērojama ne tikai savulaik okupētajās Baltijas valstīs, bet arī arī bijušās PSRS teritorijā, vēsta vietne retirementgenius.co.uk.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide