Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 19. septembris
Verners, Muntis

Lato lapsa

Nosauc cilvēku par to, kas viņš ir un...

Bijušie padomju varas līdzskrējēji mēģina darīt visu iespējamo, lai viņu kādreizējās darbības tā arī paliktu noklusētas, – intervijā Romānam Meļņikam pauž žurnālists, publicists Lato Lapsa.

RSU: Zemes gabals Konsula ielā iegādāts likumīgi un atbilstoši tirgus cenai

Atsaucoties uz šodien, 6. maijā, laikrakstā Diena publicēto Lato Lapsas rakstu Nepamana, ka cena uzskrūvēta, vēlamies norādīt, ka Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) zemes gabalu Konsula ielā 20 Rīgā ir iegādājusies atbilstoši Latvijā esošajiem normatīvajiem aktiem un atbilstoši tirgus cenām par analogiem zemes gabaliem Dzirciema ielas rajonā.

Nepamana, ka cena uzskrūvēta

Deviņās dienās astoņdesmit procentu peļņas - šāds lielisks darījums izdevies kādam 1966. gadā dzimušam Latvijas iedzīvotājam, zemes gabalu 1. martā iegādājoties par 489 000 eiro un jau 10. martā valsts augstskolai - Rīgas Stradiņa universitāte - pārdodot par 900 000 eiro. Pati valsts augstskola mēģina apgalvot, ka zemesgrāmatā, kas skaidri uzrāda iepriekšējā darījuma cenu, neesot pat ieskatījusies, piektdien vēsta laikraksts Diena.

Milzīgas algas, slēpti kritēriji, izvairīgas atbildes

2007. gadā, kad Juris Gulbis sāka strādāt par Latvijas valsts nosacīti kontrolētās SIA Lattelecom valdes priekšsēdētāju un gadā saņēma 109 000 eiro, koncerna apgrozījums bija 211 miljonu eiro un peļņa - 54 miljoni eiro. Lai gan tiek apgalvots, ka uzņēmuma vadītāja alga esot piesaistīta tā darbības rezultātiem, astoņu gadu laikā Gulbja vadītā koncerna apgrozījums sarucis līdz 188 miljoniem eiro un peļņa - līdz 30 miljoniem eiro, toties paša uzņēmuma valdes priekšsēdētāja alga šajā laikā vairāk nekā četrkāršojusies un pērn jau pārsniegusi pusmiljonu eiro, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Belte: LTV meklē risinājumus papildu finansējuma piesaistei

Pašreiz Latvijas Televīzijas (LTV) vadība meklē risinājumus, lai piesaistītu papildu finansējumu no sponsoriem un komercdarbības, veiktu ietaupījumus un nodrošinātu sabalansētu sabiedriskā pasūtījuma izpildi, aģentūrai LETA sacīja LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

Šaubu ēna pār Delnas darījumu

100 tūkstoši eiro jeb nepilni 680 eiro kvadrātmetrā - ja tic oficiālajiem datiem, par šādu diezgan smieklīgu cenu Sabiedrība par atklātību - Delna pērn pārdevusi 148 kvadrātmetru dzīvokli normālā stāvoklī pašā Rīgas centrā. Virkne neskaidrību un pretrunu gan liek jautāt, vai šī ir bijusi īstā pirkuma summa, metot tumšu šaubu ēnu pār šo Delnas darījumu, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

Lato Lapsa pret policiju

"Mēs dzīvojam šobrīd valstī, kurā, lai cik tas šķistu neiespējami, Valsts policijas priekšnieks bez jebkādiem sirdsapziņas vai tamlīdzīgiem pārmetumiem vienkārši primitīvi melo tiesai. Es varu zem šiem vārdiem parakstīties," intervijā Romānam Meļņikam apgalvo žurnālists Lato Lapsa.Fragments no intervijas:**Agrāk lasījām, kā Lato Lapsa kritizē politiķus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide