Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijas Dabas fonds

Jāmodina politiķiem zaļā sirdsapziņa

Mudinot Latvijas politiskās partijas iekļaut vides un ilgtspējas jautājumus gan savās programmās, gan arī turpmāk politiskajā darba kārtībā, šogad Latvijas Dabas fonds pirmsvēlēšanu laikā izziņojis kampaņu Zaļais barometrs. To, vai šī iniciatīva palīdzēs atmodināt politisko spēku zaļo sirdsapziņu ilgtermiņā, rādīs laiks. Taču viennozīmīgi skaidrs: ikviens ir atbildīgs, lai vides un ilgtspējas jautājumi nepazustu no politiķu redzesloka.

Latvijai vajag: Ainavu

Pērn sākti veseli trīs projekti, kas pēta un vērtē Latvijas ainavu bagātības. Ornitologs un Latvijas Dabas fonda (LDF) eksperts Jānis Ķuze domā, ka ainava ir veids, kā viegli izstāstīt nezinātājam stāstu par dabas daudzveidību. It kā viens koks labības lauka vidū vai laukakmens pļavā, taču kādu dzīvību tie ap sevi pulcina! Vēl viens iemesls, kāpēc tieši šobrīd ir svarīgi runāt par ainavām, viņaprāt, ir tas, ka tajā patlaban vērojamas satraucošas pārmaiņas. Ainava kļūst vienveidīga.

Atrasta Latvijā jauna zirnekļu suga

Apšuciemā starp šoseju un Lāčupīti apdzīvotajā teritorijā 28.maijā novērota jauna zirnekļu dzimta un suga Latvijas faunā – Dysderidae, Harpactea rubicunda, portālu Diena.lv informēja Latvijas Dabas fonda pārstāve Maija Ušča.

Apgāž mītu par pārmērīgo Latvijas zaļumu; fiksē dzīvnieku sugas izmiršanu

Latvija strauji zaudē izcilākās dabas vērtības, tostarp reģistrēta viena izmirusi dzīvnieku suga, secināts ceturtdien, 3.oktobrī, publicētajā ziņojumā par dabas stāvokli mūsu valstī. No 57 īpaši aizsargājamām dzīvotnēm, kas ir dažādi reti mežu, zālāju un citu ekosistēmu paveidi, 86% atrodas nelabvēlīgā stāvoklī, bet 47% stāvoklis turpina pasliktināties.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide