Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lielveikali

EM atgādina: Brīvdienās tirdzniecības centros atvērta būs tikai daļa veikalu

Lai pēc iespējas mazinātu Covid-19 vīrusa izplatības risku, ierobežojot cilvēku uzturēšanos publiskās vietās, valdība 24. martā veica grozījumus Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumā Nr.103 Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, nosakot, ka brīvdienās un svētku dienās visos tirdzniecības centros, nodrošinot sociālās distancēšanās pasākumus, var darboties tikai: pārtikas veikali, aptiekas (tai skaitā veterinārās aptiekas), optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, higiēnas un saimniecības preču veikali, būvniecības veikali, dārzkopības preču veikali.

Slēgtie Domina Shopping un Rīga Plaza atsākuši darbu

Tehnisku iemeslu dēļ šo pēcpusdien apmeklētājiem uz laiku bija slēgti Rīgas iepirkšanās centri Domina Shopping Purvciemā un Rīga Plaza Pārdaugavā, informēja abu uzņēmumu mārketinga speciālisti.

Vēsture Dienā: Lielveikali - mūsdienu baznīcas

Dzīve bez lielveikala ir tikpat neizturama un garlaicīga kā dzīve bez interneta un mobilā telefona, bet, lai gan tas izklausās neticami, nemaz ne tik sen Rīgā lielveikalu tikpat kā nebija! Pirms 20 gadiem SestDiena lielā rakstā Lielveikalu buma (ne)sākšanās Latvijā fiksēja šo mūsdienu baznīcu tapšanas procesa sākuma cerības un grūtības, kurā, kā zināms, netrūka asiņu, sviedru un asaru.

Lielveikali trūkstošos darbiniekus vilina ar pusdienām un naktsmājām

Ielīmētas lapas veikalu durvju stiklos, paziņojumi pie kasēm, plakāti, izdalāmas lapiņas un mājaslapu sadaļas internetā - veidi, kādos veikali cenšas piesaistīt trūkstošos darbiniekus, ir daudzveidīgi, tomēr vakanču skaits joprojām ir iespaidīgs. Ne tikai Rīgā, bet arī daudzās citās pilsētās un novados pārdevēju nepietiek, par to liecina gan Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) dati, gan pašu veikalu informācija mājaslapu vakanču sadaļā.

Ar likumu sargās piegādātājus no negodīgas komercprakses

Ar mērķi līdzsvarot tirgotāju un piegādātāju intereses preču mazumtirdzniecībā Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma jaunu Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likumu un ar to saistītos grozījumus Konkurences likumā. Tas mazumtirgotājiem aizliegs piemērot virkni prasību preču piegādātājiem, portālu Diena.lv informēja Saeimas Preses dienests.

Atklāt veikalu uzcenojumus

Konkurences duopols (Maxima un Rimi) un jaunu lielo spēlētāju neienākšana tirgū nodrošina situāciju, kurā lielveikalu uzcenojumu politika absolūti necaurskatāma un neprognozējama, intervijā Romānam Meļņikam norāda Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš (Saskaņa).Fragments no intervijas:**Šobrīd asas diskusijas izraisījusi iniciatīva par Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu pārtikai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide