Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Līgo

Īss ceļvedis alus stilu atpazīšanā

Agrākajos laikos Latvijā dzērām vienkārši alu, taču pēdējos gados ne tikai importa, bet arī vietējo ražotāju piedāvājumā parādījušies dažādi alus stili. Vai zināt, kādu alu baudīsiet, pērkot pudeli, uz kuras rakstīts Ale, IPA, Stout?

Mediķi aicina nespēlēties ar dzīvību un līgot prātīgi

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina Līgo svētkos nebūt pārgalvīgiem un domāt par bērnu drošību. Kā norāda NMPD, ik gadu Līgo svētku laikā NMPD mediķi sniedz palīdzību smagi cietušajiem, tostarp pieaugušajiem un bērniem.

Pēc latviskā alus uz Latgali

Īstenā jāņusiera recepte nu nostiprināta kā nacionālas nozīmes kulinārais mantojums, un sieru ar šādu nosaukumu var gatavot, vien iegūstot īpašu atļauju, ar alu, šķiet, ir vienkāršāk, un strikti noteiktas receptes, kas būtu tas īstenais latviešu alus, nav. Taču atrast vīrus vai sievas, kas pēc savu senču metodēm darina alu, nav nemaz viegli. SestDiena dodas uz Bērzpili, lai piedalītos Jāņu alus brūvēšanā latgaliskā stilā.

Brauciens uz laukiem jāplāno

Svētku laikā mainīsies sabiedriskā transporta kustības grafiks. Piemēram, reģionālo autobusu kustībā Līgo svētkos un Jāņu dienā izmaiņas būs apmēram 500 maršrutos – gan palielinot, gan samazinot reisu skaitu. Savukārt vilcienu kustība arī piektdien tiks organizēta brīvdienu režīmā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide