Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Likteņdārzs

Foto: Likteņdārzā uzmirdz Andreja Pumpura eposs Lāčplēsis

Valsts svētku laikā Likteņdārzā uzmirdz Andreja Pumpura eposs Lāčplēsis. Līdz šim vērienīgākais gaismas uzvedums Latvijā notiek no 10. līdz 19. novembrim visā Likteņdārza teritorijā, informēja pasākuma rīkotāji.

Likteņdārzā top eposa Lāčplēsis gaismas uzvedums

Režisors Kārlis Anitens un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš sākuši darbu pie Andreja Pumpura eposa Lāčplēsis gaismas uzveduma veidošanas Likteņdārzā. Plānots, ka multimediālā izrāde Likteņdārzā notiks šogad valsts svētku laikā - no 10. līdz 19. novembrim, informēja uzveduma veidotāji.

Likteņdārza Saieta namā notiks saruna ar dzejnieci Māru Zālīti

Sestdien, 11. martā, plkst. 13.00 Likteņdārza jaunajā Saieta namā uz sarunu aicina latviešu dzejniece, dramaturģe, sabiedriskā darbiniece, kā arī Kokneses fonds padomes locekle Māra Zālīte. Diskusijas ar klātesošajiem vadīs Broņislavas Martuževas fonda Rakstītāja vadītāja Anna Egliena.

Šogad divkāršojies Likteņdārza apmeklētāju skaits

Aktīvajā apmeklējumu sezonā, kas Likteņdārzā ilgst no maija līdz novembrim, šogad bijis rekordliels skaits apmeklētāju - dārzā viesojušies vairāk nekā 100 000 cilvēku, kas ir gandrīz divreiz vairāk nekā Latvijas simtgadē, aģentūru LETA informēja nodibinājuma Kokneses fonds pārstāvji.

Likteņdārza šā brīža stūrakmens – Saieta nams

Daudzas Japānas ainavu arhitekta, Likteņdārza projekta autora Šunmjo Masuno ieceres īstenotas, bet daļa vēl ne. Viens no tiem ir Saieta nams, kura projekta autors ir arhitekts Andris Kronbergs. Ēkai pamatakmens ar vēstījumu nākamajām paaudzēm ielikts jau 2016. gadā. Telpiski celtne iecerēta kā kalns vai tilta aizsākums, simboliski atainojot Likteņdārza ideju – no pagātnes uz nākotni.

Atkal atvērti daudzi muzeji, dabas takas un Likteņdārzs

Šajā nedēļas nogalē Likteņdārzs atsāk aktīvo sezonu, kas tiks organizēta stingri ievērojot Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju un tās dēļ noteiktos ierobežojumus, aģentūru LETA informēja nodibinājuma Kokneses fonds pārstāve Elīna Bīviņa. Tāpat apmeklētājiem pieejami daudzi citi muzeji, dabas takas un skatu torņi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide