Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Magņitska lieta

ENAP Magņitska lietā arestējusi aktīvus pusmiljona dolāru apmērā

Šī gada februārī Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) veikusi par vairāku ar Magņitska lietu saistītu aktīvu arestu pusmiljona ASV dolāru (437 067 eiro) apmērā, aģentūra LETA uzzināja VP.

Rinkēvičs: Krievijas rīcību paredzējām

"Ne jau balsotāji par Magņitska sarakstu ir Krievijas nupat atsūtītajā melnajā sarakstā. Drīzāk meklējiet loģiku tajā, kādas amatpersonas bija Magņitska sarakstā un kā spoguļatbilde tiek piemērota," intervijā norāda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Krievija Latvijai iesniedz savu ieceļošanas "melno sarakstu"

Krievijas Ārlietu ministrija pirmdien iesniegusi Latvijas vēstniecībai Maskavā Latvijas pilsoņu sarakstu, kuriem noteikts iebraukšanas liegums Krievijā par sankciju atbalstīšanu advokāta Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) preses daļā. Sarakstā iekļautās personas ĀM par iebraukšanas liegumu informēs personīgi, līdz ar to minēto personu sarakstu nepubliskos, skaidroja ĀM.

Saeimai pieņemot tā dēvēto Magņitska sarakstu, paredzami atbildes soļi no Krievijas

Līdz ar Saeimas aicinājumu valdībai noteikt sankcijas pret 49 Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām Latvija kļuvusi par vienu no retajām pasaules valstīm, kas pieņēmusi ar to saistītus likumdošanas aktus. Parlaments lēmumu ar 60 deputātu atbalstu ceturtdien pieņēma pēc kaismīgām debatēm. Tālākā rīcība ir premjera un ārlietu ministra ziņā.

Saeima aicina valdību noteikt sankcijas Magņitska lietā iesaistītajiem

Saeima ceturtdien atbalstīja Ārlietu komisijas sagatavoto lēmumprojektu “Par aicinājumu noteikt sankcijas Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām”. Lēmumā Saeima aicina Ministru kabinetu rīkoties, lai liegtu Latvijas Republikas teritorijā ieceļot 49 personām no Krievijas, iekļaujot tās Latvijai nevēlamo personu sarakstā, vēsta Saeimas Preses dienests.

Politisks lēmums, kas skars Latvijas un Krievijas attiecības

Vairākkārt uzsverot, ka tas ir politisks lēmums, Saeimas Ārlietu komisija trešdien nevienprātīgi pieņēma aicinājumu Ministru kabinetam noteikt sankcijas kopumā 49 advokāta Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām. Lēmuma projekts vēl jāskata Saeimā, taču tādējādi Latvija kļūtu par sesto valsti pasaulē, kas pieņēmusi advokāta vārdā simboliski nosauktus tiesību aktus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide